Chcemy całego życia

w Polsce stawia się rodziców dzieci z niepełnosprawnością przed trudnym wyborem: albo praca, albo opieka. Jeśli pobierają świadczenie pielęgnacyjne, nie mogą zarobić ani grosza. Tymczasem wielu z nich jest gotowych wygospodarować kilka-, kilkanaście godzin w tygodniu, by dorobić do domowego budżetu, bo 1406 zł to za mało na rehabilitację i pełne utrzymanie dwóch osób. To także czas, który mogą poświęcić na zadbanie o swoje własne potrzeby. 

Marek postanowił to zmienić i apeluje do Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Premier Szydło o zniesienie tego absurdalnego przepisu. Już 4 tys. osób poparło ten głos – dołącz i ty!  

PODPISUJĘ!

 

Nasza Demokracja to platforma internetowa, która umożliwia każdemu i każdej z nas podejmowanie i wygrywanie spraw, które są dla nas ważne. Na tej stronie internetowej każdy może przygotować apel, a po zebraniu odpowiedniego poparcia tworzyć wydarzenia i kontaktować się z osobami, które złożyły pod nim swój podpis. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz działać na rzecz ochrony środowiska, praw człowieka, sprawiedliwości społecznej czy demokracji, to odpowiedni adres.

Apele zakładane na portalu Nasza Demokracja już zmieniają rzeczywistość. W Opolu udało się przekonać radnych do podjęcia działań, które powstrzymają smog. A pod wpływem apelu, założonego przez uczniów i uczennice, jedno z warszawskich liceów odwołało spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, znanym z seksistowskich wypowiedzi. 

Teraz czas zawalczyć z przepisami, które spychają matki i ojców na margines życia społecznego, odbierają im godność i możliwość poprawienia sytuacji materialnej swoich rodzin.

Legalna praca, nawet w ograniczonym wymiarze, zapewni im bezpieczną egzystencję, pozwoli opłacić kosztowne zabiegi lub rehabilitację, da ludziom doświadczonym przez los szansę samorealizacji, uwolni tkwiący w nich potencjał. Będzie najlepszą terapią dla całej rodziny. Pozwoli matkom, ojcom i dzieciom nie tylko przetrwać, ale cieszyć się całym życiem” - tłumaczy Marek. Poprzyj jego apel, klikając poniższy link. 

PODPISUJĘ!

 

Z pozdrowieniami,

Maria Świetlik z Akcji Demokracji

 

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

Mieszkanie plus eksmisja

Niebawem rusza program budowy mieszkań pod wynajem. Choć Mieszkanie Plus to ruch w dobrym kierunku, to zawiera poważny błąd. Ustawa da deweloperom więcej praw niż zazwyczaj, odbierając nam ochronę gwarantowaną w Konstytucji. Podpisz apel, by wesprzeć niedzielny protest ruchu lokatorskiego.

PODPISZĘ!

Cześć 

dużo ostatnio rozmawiamy o przyszłości Polski – co zrobi partia rządząca, co na to społeczeństwo, jakie ustawy przed nami. Ale nasza przyszłość, tak jak i teraźniejszość, składa się też z życia prywatnego. Dziś chciałam Ci opowiedzieć o tej najbardziej podstawowej dla każdego sprawie – o dachu nad głową

Dla rosnącej grupy mieszkanek i mieszkańców Polski najbardziej dotkliwym problemem życiowym jest brak łatwo dostępnych mieszkań na wynajem. Łatwo dostępnych, czyli w cenie, na którą może sobie pozwolić osobą mająca stałą pracę. Ludzie gdzieś mieszkać muszą i jakoś sobie radzą, ale problem narasta. Wielu młodych mieszka po kilka osób w wynajętym mieszkaniu, da się tak wytrzymać kilka lat. Ale jak w takich warunkach tworzyć rodzinę? Z czego zapłacić za wynajem, gdy noga się powinie i przez kilka miesięcy szuka się nowej pracy? Jak dorosnąć i starzeć się? 

Brak szans na mieszkanie i wysokie ceny najmu to problem, który dotyczy nie tylko najmniej zarabiających [1], ale kładzie się cieniem na życiowych planach całego pokolenia. Dobrze, że w końcu władza postanowiła wesprzeć masowy program budownictwa. W lipcu prezydent podpisał ustawę, która ma wdrożyć program Mieszkanie Plus [2]. Ma ona zachęcić deweloperów do budowania mieszkań pod wynajem za „rozsądną cenę”.Jednak ustawa ta zawiera istotny feler. Deweloperzy nie tylko dostaną za darmo grunt, ale także prawo wyrzucania ludzi na bruk. 

Eksmisja na bruk to wyjątkowo brutalne działanie, które w Polsce jest zakazane. Jednak osoby, które będą chciały skorzystać z Mieszkania Plus mają zrzekać się prawa do lokalu zastępczego. Mało tego, taką eksmisję deweloper będzie mógł przeprowadzić bez rozpatrzenia sprawy przez sąd. Co więcej, „najem instytucjonalny” (tak się nazywa ta formuła) obejmie nie tylko mieszkania z programu Mieszkanie Plus, ale też może zostać wykorzystany przez firmy dziś już istniejące na rynku. W efekcie my stracimy zapisane w Konstytucji prawo ochrony przed bezdomnością, a deweloperzy zyskają grunty i przywileje. 

Na szczęście w Polsce istnieje ruch lokatorski, którego PiS czasem słucha. Dzięki temu jeszcze w trakcie prac nad programem Mieszkanie Plus zachowano kategorię lokatorów szczególnie chronionych [3]. Wtedy w protest włączyła się m.in. doradczyni prezydenta Dudy i działaczka opozycji w PRL, Zofia Romaszewska. To pokazuje, że część tego środowiska jest wrażliwa na presję w tym temacie. Trzeba tylko sprawę odpowiednio nagłośnić. Samą ustawę PiS przyjął w momencie, gdy media zajęte były tematem sądów. Ruch lokatorski szykuje w najbliższą niedzielę, 17 września, manifestację pod hasłem Mieszkanie Plus Eksmisja. Wesprzyjmy ten protest naszym apelem, by tym razem – już w świetle kamer - PiS musiał stanąć w obronie lokatorów i gwarantowanych konstytucyjnie praw. A jeśli tego nie zrobi – tłumaczyć się z oddawania lobby deweloperów naszych gruntów za nic. Kliknij, by podpisać apel o pilną nowelizację.

PODPISUJĘ!

Nasze kampanie nie zawsze kierowane są do władz. Czasem dotyczą sytuacji, gdy przedsiębiorcy nadużywają swojej silniejszej pozycji wobec obywatelek i obywateli, de facto zabierając nam nasze prawa. Wtedy my przypominamy, kogo powinno w takiej sytuacji chronić państwo. Dlatego protestujemy przeciwko przyznawaniu korporacjom kolejnych przywilejów w ramach umów o wolnym handlu. Udało nam się także doprowadzić do tego, że instytucje publiczne muszą wymagać od firm, którym zlecają jakąś pracę, by zatrudniały ludzi na etatach. Przekonaliśmy też wielkopolską Dyrekcję Ochrony Środowiska, że zysk jednej firmy wydobywczej nie może być ważniejszy niż straty dla ludzi i środowiska, które wynikną z otwarcia nowej kopalni odkrywkowej.

Brak programu budowy tanich mieszkań pod wynajem to jeden z głównych grzechów III RP. Program Mieszkanie Plus mógłby ten problem zacząć rozwiązywać. Póki co jednak przez wprowadzenie eksmisji na bruk raczej stan obecny pogorszy. Naprawmy ten błąd, zanim dociśnięci trudną sytuacją mieszkaniową ludzie, którym banki już i tak nie dają kredytów hipotecznych, podpiszą niekorzystne umowy a w przyszłości znajdą się w potrzasku. Dołącz do apelu o to, by jak najszybciej usunąć możliwość eksmisji na bruk z programu Mieszkanie Plus.

PODPISUJĘ!

 

Z pozdrowieniami,
Maria Świetlik z Akcji Demokracji

PS Mieszkanie Plus będzie programem dla ludzi średniozamożnych, ceny mają być tylko nieco niższe od tych komercyjnych. Wcale nie trudno znaleźć się w sytuacji, gdy przez 1-2 miesiące nie stać nas będzie na jego regularne płacenie: poważna choroba, utrata pracy, czy kryzys psychiczny. W takiej sytuacji to sąd powinien zdecydować, jakiego rodzaju pomoc ze strony państwa jest nam potrzebna. "Najem instytucjonalny" nam taką możliwość odbiera. W zamian oferuje traumę związaną z wyrzuceniem na bruk, co pozostawi bliznę na lata i tylko utrudni ponowne stanięcie na nogiKliknij, by podpisać apel.

[1] Najczęściej otrzymywana pensja (tzw. dominanta) w 2015 r. wynosiła 1,8 tys. zł „na rękę”, a wzrost roczny nie przekracza kilku proc. Przeciętne zarobki w Polsce niższe od … średniej krajowej, Praca.pl, 11.01.2016

Średnia cena najmu dwupokojowego mieszkania w Polsce to koszt ok. 1,4-2,9 tys. zł w zależności od miasta. Ceny ofertowe wynajmu mieszkań - styczeń 2017 r, Bankier.pl, 16.01.2017

[2] Prezydent podpisał Mieszkanie+. Powstanie 30 tys. mieszkań w 10 lat, Money.pl, 21.07.2017

[3] Piotr Ikonowicz: Lobby deweloperów przejęło Mieszkanie Plus, Polska The Times, 25.08.2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

Polacy dopłacają do węgla 8,5 miliarda złotych rocznie, mogą płacić więcej ze strony Greenpeace Polska (4-ty link pod 'LINKI") i dwa cytaty poniżej:

"Niemal 230 miliardów zł - tyle bezpośrednio Polacy dopłacili do górnictwa i energetyki opartej na węglu w latach 1990-2016. Wraz z tzw. kosztami zewnętrznymi ukryty rachunek za węgiel rośnie do astronomicznej kwoty 1 biliona 973 miliardów zł. Najnowsza analiza think-tanku ekonomicznego WiseEuropa pokazuje też, że przy utrzymaniu obecnej polityki energetycznej w najbliższych latach subsydia dla węgla jeszcze wzrosną i to co najmniej o 30%."

 

"Na koszty węgla, które poniesiemy jako społeczeństwo w kolejnych latach, złoży się między innymi rynek mocy. To kolejny mechanizm wsparcia, przygotowywany obecnie przez polski rząd. Projektowana w jego ramach opłata mocowa, która ma zostać dodana do rachunków za energię elektryczną, to 26,9 mld złotych netto dotacji dla koncernów energetycznych do roku 2027. Według oceny skutków regulacji złożą się na nią w rachunkach za energię elektryczną głównie małe i średnie przedsiębiorstwa - 15 mld zł - oraz gospodarstwa domowe, których wkład ma wynieść 6,9 mld złotych. Eksperci zarzucają, że rynek mocy zamiast modernizować energetykę, utrwali uzależnienie Polski od węgla, który coraz częściej pochodzi z importu, głównie z Rosji.

- Rynek mocy jest propozycją krótkowzroczną. Nie rozwiąże problemów energetyki, a wręcz może je pogłębić, szczególnie w przypadku uzależnienia Polski od importu węgla i niedoborów energii w letnim szczycie zapotrzebowania - dodała Anna Ogniewska."

 

Zanim zacznie się jesienna plucha

ekocentrum icppc  

Ciagle liczymy, że wkrótce przyjdzie do nas złota, polska jesień.
Ludzie, zwierzęta i rośliny kochają taką jesienną, ciepłą pogodę.

Ale dobrze wiemy, że oprócz babiego lata jesień zwykle przynosi również chłody i deszcze.
I wiele spraw powinno być zamknięte, zanim zacznie się plucha.

Na naszej jesiennej liście do zrobienia są m.in. :

1. ostatnie w tym roku warsztaty Ekobudownictwa czyli budowania domów z gliny i słomy. 
Następna okazja na spotkanie z architektem specjalizującym się w projektowaniu ekodomów oraz na spróbowanie własnych sił przy wykonaniu masy glinianej i bloczków z gliny lekkiej będzie dopiero późną wiosną. Więc jeśli przymierzasz się do budowy, to zapraszamy Cię w sobotę, 7 października.
http://eko-cel.pl/ekobudowy/

2. zrobienie probiotycznych nalewek, które pozwalają zadbać o swoją odporność.
O tym jak kisić i fermentować zioła, będziemy się uczyć w sobotę, 21 października 2017 na warsztatach: Obudź swoją naturalną odporność. 
http://eko-cel.pl/warsztaty-obudz-swoja-naturalna-odpornosc/

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Ekocentrum ICPPC

==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

 

 

Skuteczny opór, bo Polska jest nasza

Prosimy przeczytaj UWAŻNIE, bo od Ciebie zależy przyszłość Polski.
Prosimy włącz się aktywnie w działania dla Polski wolnej od GMO i dla żywności od dobrych rolników!

1. PiS wprowadza uprawy GMO!
W  dniu  11  września 2017 odbyło się w Sejmie kolejne posiedzenie
podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424).  W posiedzeniu wzięli udział członkowie podkomisji, strona rządowa i około 60 osób reprezentujących organizacje rolnicze i konsumenckie. JUŻ NA POCZĄTKU Przewodniczący, poseł JAN DUDA (PiS) zapowiedział, że STORNA SPOŁECZNA NIE BĘDZIE DZISIAJ DOPUSZCZONA DO GŁOSU. Zawrzało... bowiem większość osób przyjechało z odległych zakątków Polski aby wyrazić swój zdecydowany sprzeciw dla ustawy autorstwa PiS, która dopuszcza tworzenie stref do upraw GMO (!) na terenie całej Polski. 
Sytuację uratował Poseł Jarosław Sachajko (KUKUZ'15) przedstawiając propozycję nowelizacji tejże ustawy, która jest zgodna z oczekiwaniami zdecydowanej większości Polaków i wprowadza bezwarunkowy zakaz upraw GMO. Po BARDZO burzliwej dyskusji "wygraliśmy" tyle, że NIE PRZEGŁOSOWANO ustawy PiS, która dopuszcza uprawy GMO, natomiast propozycja ustawy zakazującej upraw GMO została przekazana do Biura Analiz Sejmowych. 
UWAGA! Oznacza to, że musimy jeszcze bardziej zjednoczyć wysiłki dla Polski wolnej od GMO i zgodnie przybyć na kolejne posiedzenie w Sejmie. Już teraz zapraszamy! 
OBEJRZYJ! FILMOWA RELACJA NTV: https://www.youtube.com/watch?v=GMmo-OVKGxQ 
lub sejmowa relacja archiwalna: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#219C4317186B1D41C1258191003E1B83

2. PiS NIE POZWALA rolnikom sprzedawać ich dobrej żywności w lokalnych sklepach!
W dniu 12 września odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (druk nr 1716). Projekt zawiera zapisy umożliwiające rolnikom sprzedaż żywności przetworzonej do sklepów, szkół i innych lokalnych instytucji. Jest to od lat oczekiwane przez rolników i konsumentów. 
Niestety i tutaj PiS "idzie w zaparte" (mimo przedwyborczych obietnic!) używając nieprawdziwych argumentów. Wniosek: PiS wspiera korporacje. 
Stanowisko strony społecznej było JEDNOZNACZNE - chcemy łatwego dostępu do dobrej żywności. Dyskusja była dynamiczna ale obrady przerwano...
UWAGA! A więc jednoczymy siły na kolejne posiedzenie Sejmu (27, 28, 29 września 2017 r.) aby obronić Polskę przed GMO i abyśmy mieli żywność od dobrych rolników w lokalnych sklepach. Szczegóły prześlemy jak tylko będą nam znane.
Sejmowa relacja archiwalna:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=C3C839E8F47E4834C12581920046AB5D#

Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowizny http://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html
 
Z pozdrowieniami,
Jadwiga Łopata i Julian Rose, 
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

 

 

Szanowni Państwo, 
Poniżej szczegółowe informacje o posiedzeniach w Sejmie dotyczących GMO i sprzedaży żywności przez rolników. WSZYSTKIE TRZY POSIEDZENIA SĄ BARDZO WAŻNE (więc zarezerwujcie sobie czas) ALE KLUCZOWE SĄ TE DWA 11 WRZEŚNIA DOTYCZĄCE GMO. 
UWAGA1: Zgłaszacie się SAMI do:
Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi” Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
z kopią do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
UWAGA2! W razie problemów dzwońcie do Przewodniczącego Komisji Rolnictwa – Jarosław Sachajko: 609 858 811 
UWAGA3! Poniżej list gotowiec/zgłoszenie 
Do zobaczenia w Sejmie. Pozdrawiamy serdecznie.

Jadwiga Łopata i Julian Rose, 
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC 
=====
Trzy ważne posiedzenia dotyczące GMO i sprzedaży żywności przez rolników: 
11 września 2017 (poniedziałek), GODZ. 12:00, 
sala im. Macieja Rataja (nr 102, bud. C-D) Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) 
11 września 2017 (poniedziałek), GODZ. 19:00, 
sala kolumnowa im. Kazimierza Pużaka (bud. C-D) Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW); rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424),
UWAGA! Posiedzenie powyższej Komisji odbędzie się w przypadku zakończenia prac przez podkomisję i przyjęcia przez nią sprawozdania. 
12 września 2017 (wtorek), GODZ. 08:45, 
sala im. Konstytucji 3-go Maja (nr 118, bud. C) Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW). Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (druk nr 1716).
UWAGA! WAŻNE posiedzenie, chodzi o sprzedaż żywności przez rolników w sklepach i lokalnych instytucjach: szkoły, szpitale, itp. (obecne przepisy na to nie pozwalają) 
Link do strony sejmowej – Planowane posiedzenia komisji sejmowych:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp
+++++++++ 
List gotowiec/zgłoszenie – wersja uczastnictwa we wszystkich powyższych posiedzeniach 
Szanowny Państwo, 
Zgłaszam udział w trzech(!) posiedzeniach:
– 11 września 2017 (poniedziałek):
GODZ. 12:00, sala im. Macieja Rataja (nr 102, bud. C-D) Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) 
– 11 września 2017 (poniedziałek):
GODZ. 19:00, sala kolumnowa im. Kazimierza Pużaka (bud. C-D) Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW); rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424) 
– 12 września 2017 (wtorek):
GODZ. 08:45, sala im. Konstytucji 3-go Maja (nr 118, bud. C) Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW)
Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (druk nr 1716). 
UWAGA! Proszę o potwierdzenie odbioru tej wiadomości i rejestracji na posiedzenia. 
Imię, nazwisko, tytuły, organizacja/instytucja/gospodarstwo/sklep/itp

 

Polska jest nasza, od Ciebie zależy jej przyszłość

PRZECZYTAJ UWAŻNIE
 
Ci, którzy widzą, mają również obowiązek działać. Działać, w tym przypadku znaczy walczyć o rozsądek, gwarancję, że Polska będzie krajem wolnym od GMO. Oznacza to również położenie kresu drakońskim przepisom blokującym konsumentom dostęp do prawdziwej żywności. Obie te kwestie są aktualnie rozpatrywane przez rząd RP, który zamierza w najbliższym czasie przyjąć nowe (złe!) przepisy.
 
Polityka stanowi grząski grunt i jest mocno skorumpowana; tylko zdeterminowane i świadome jednostki mogą zapobiec najgorszemu.
UWAGA! Tylko my, ludzie wielkich serc i umysłów, nieskalani żądzą pieniądza i władzy, możemy poprowadzić innych w stronę wolności i prawdy.
To może być nasza największa szansa na to, by powstrzymać PiS przed zmianą prawa na jeszcze gorsze, niż miało to miejsce do tej pory. Dlatego właśnie tak ważna jest Wasza obecność w Sejmie 11 i 12 września (szczegóły poniżej).
 
Jest to ostatnie wezwanie do tego, byśmy się zjednoczyli, zajęli mocne stanowisko i wpłynęli na ostateczny rezultat. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić, jeśli tego nie zrobimy, jest zbyt wysoka!
 
SZCZEGÓŁY:
Zarezerwuj czas i zgłoś udział w posiedzeniach komisji sejmowych:
11 września godz. 12.00 - posiedzenie nadzwyczajnej PODKOMISJI w sprawie GMO i tego samego dnia o godz. 17:00 - posiedzenie KOMISJI w sprawie GMO.
12 września godz. 11:00 - posiedzenie komisji w sprawie sprzedaży żywności przez rolników.
 
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o potwierdzenie tego u nas pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz podanie kontaktu telefonicznego. Szczegóły posiedzeń i procedurę zgłaszania udziału w sejmowych posiedzeniach podamy w kolejnym e-mailu.
 
Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowizny http://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html
 
Z pozdrowieniami,
Jadwiga Łopata i Julian Rose, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
Lena Huppert Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT,
Edyta Jaroszewska-Nowak, Ekoland o/Zachodniopomorski
 
KONTAKT:
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icppc.pl  www.gmo.icppc.pl  www.eko-cel.pl
 
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

 

Ważne.Jednoczmy się! Konsumenci i rolnicy w obronie polskiej żywności i wolności

Każdy kto chce mieć dostęp do dobrej żywności, każdy kto chce być wolny powinien być w Sejmie 11 i 12 września!
Koniecznie przeczytaj - BARDZO WAŻNE DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO.
 
Szanowni Państwo,
 
Kontynuujemy działania, których celem jest łatwiejszy dostęp do dobrej żywności oraz wprowadzenie bezwarunkowego zakazu upraw GMO.
UWAGA!
Zapraszamy do udziału w posiedzeniach komisji sejmowych:
11 września godz. 12.00 - posiedzenie nadzwyczajnej PODKOMISJI w sprawie GMO, tego samego dnia o godz. 17:00 - posiedzenie KOMISJI w sprawie GMO.
12 września godz. 11:00 - posiedzenie komisji w sprawie sprzedaży żywności przez rolników.
 
A więc PEŁNA MOBILIZACJA. Rezerwujcie te dni (11 i 12 września) bo tylko razem możemy wywalczyć dobre przepisy. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o potwierdzenie tego u nas oraz podanie kontaktu telefonicznego.
Szczegóły posiedzeń i procedurę zgłaszania udziału w sejmowych posiedzeniach podamy w kolejnym e-mailu.
 
UWAGA!
Aby spowodować skuteczną, bezwarunkową zmianę konieczna jest szeroka współpraca rolników i konsumentów. Wymaga to dalszej edukacji społeczeństwa nt. alternatywnych rozwiązań. W związku z tym Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla i Sir Julian Rose, będą przemierzali Polskę(tym razem woj. pomorskie i wschodnie), głosząc wykłady oraz prowadząc warsztaty w ramach kampanii „Nasza ziemia, nasza żywność, nasze zdrowie – BEZPOŚREDNIO OD ROLNIKA”.
Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkań w drugiej połowie września i w październiku/listopadzie.
 
"Jednoczmy się! Jadwiga Łopata, Sir Julian Rose
i Jarosław Sachajko o przyszłości polskiego rolnictwa"
 
Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowizny http://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html
 
Z poważaniem,
Jadwiga Łopata i Julian Rose
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl
 
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież