(opracowano na podstawie artykułu "Anioł w codziennym ubraniu" z 236-go (sierpień 2010) numeru miesięcznikaNieznany Świat)

Na początku muszę zaznaczyć, że anioły znajdują się zdecydowanie poza światem nauki. Odrzuca je także świat religii, który uznaje je za rodzaj literackiej metafory. Jednak bardzo wielu ludzi wierzy w ich istnienie. Jedną z nich jest Glennyce S. Eckersley - światowej sławy autorka książek o aniołach i specjalistka od anielskich zjawisk.

 

Artykuł w najnowszym Nieznanym Świecie to zapis rozmowy między nią, a Wojciechem Chudzińskim z tego czasopisma. W tym wywiadzie specjalistka od aniołów opowiada np. o historii młodego człowieka, który po wielu latach spędzonych w więzieniu (za kilka przestępstw) postanowił całkowicie odmienić swoje życie. Poślubił wspaniałą kobietę i spędził z nią wiele wspaniałych lat.

Niestety później skusił go widok ogromnych pieniędzy należących do jego szefa. Ukradł je mu, a także przywłaszczył sobie  jego samochód, którym uciekł. Po opadnięciu emocji zdał sobie sprawę, że zmarnował swoje życie i zaprzepaścił wszystko, co było mu drogie. Pojechał na wysoki klif i chciał rzucić się ze skały. Wtedy nad falami pojawiło się wielkie, jasne światło. Gdy już do niego dotarło, zobaczył w nim anioła, który wyciągał rękę i powstrzymywał skutecznie skok ze skały. Wtedy doszło do niego, że musi wrócić i naprawić swój błąd.

Wreszcie, po wielu kłopotach i gorących przeprosinach, zarówno żona jak i szef wybaczyli mu kradzież. Na koniec trzeba powiedzieć, że od 15 lat, jakie minęły od tamtego zdarzenia, ów człowiek prowadzi wzorowe i szczęśliwe życie. Moim zdaniem druga szansa od losu została mu podarowana przez anioła, który uchronił go przed samobójstwem. Powinniśmy kochać posłańca (słowo anioł oznacza właśnie "posłańca"), ale zawsze powinniśmy pamiętać, kto go wysłał.

 

 

Powyższe zdjęcie pochodzi ze świetnego filmu z Tom'em Hanks'em w roli głównej, który niedawno obejrzałem. W tym filmie nie występują " anioły" i "demony" jako takie, ale jest tak, że dobre postacie walczą ze złymi. W islamie każdy człowiek posiada nie jednego, ale dwa anioły (każdy nad jednym ramieniem). Nazywają się one "aniołami piszącymi", ponieważ zapisują dobre i złe uczynki człowieka.

Moim zdaniem można powiedzieć, że anioły to po prostu dusze. Pochodzą one od Boga (Nieskończonej Boskiej Miłości), a anioły to "wysłannicy Boga".

Uważam też, że anioły to także istoty pochodzące z kosmosu. W odcinku "Starożytnych kosmitów" było powiedziane, że opowieść o Jakubie i aniele to klasyczna opowieść o UFO. Gdy ktoś mówi, że anioł zszedł po schodach z nieba, to można powiedzieć, że ze statku kosmicznego wyłoniło się światło do ziemi i ktoś stamtąd zszedł.

Anioły (istoty z kosmosu) wybierały konkretnych ludzi i opiekowały się nimi. Tak było powiedziane w tym odcinku "Starożytnych kosmitów" i zgadzam się z tym. 

Wojciech Chudziński mówi o tej teorii. Glennyce S. Eckersley mówi, że trudno jest się jej zgodzić z tym pomysłem, gdyż przy bardzo licznych opowieściach o aniołach, ktoś dostrzegłby statek kosmiczny przed pojawieniem się anioła. Zastanawia się ona natomiast, czy anioły nie mieszkają w jednym z 17 nowych wymiarów, które według fizyków (w tym Stephena Hawkinsa) czekają wciąż na odkrycie.

Według słynnej autorki anioły pomagają nam nawet wtedy, gdy podważamy fakt ich istnienia. Jest ona przekonana, że anioły istnieją w naszym życiu, a znaki tej obecności są obecne wszędzie, tylko my ich nie dostrzegamy.

 

Liczba odsłon na "starych" stronach Cudu Miłości: około 5950


Komentarze   

0 #10 alictijvazam 2018-10-08 19:32
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Cytować
0 #9 aqaxubajudu 2018-10-06 21:44
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Cytować
0 #8 oewequdikeae 2018-10-06 21:21
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Cytować
0 #7 BiżUteria i zegarki 2018-10-03 21:37
If you want to make sure that each of your shows never gets deleted, since system starts to delete earliest
recorded things when the folders set out to complete, it is possible to put a lock on it whilst it protected so it will not be deleted if you don't type in the code.
The online purchase normally bypasses the sales tax that is required from traditional
stores. However, so that you can donate, most in the time it requires handful of shopping.Review my blog post; BiżUteria i zegarki: http://Sellthemformoney.com/user/profile/5800
Cytować
0 #6 MOTOCYKLE I QUADY 2018-09-29 18:35
The Magnetic Gumball Machine measures 15"x18"x1", versatile for the kids of every age group and will be used for all kid friendly play areas like daycares, playrooms, office rooms and waiting rooms. The tree-fern Dicksonia is really a popular garden plant, celebrate a spectacular focal point in any flora display, so no dinosaur playmat would be complete without a few of these bizarre looking plants. There was several teachers from Minnesota who developed a sideline to build garden tools employing their own designs and hoped to trade them.

Feel free to visit my web-site ... MOTOCYKLE I QUADY: http://asuncionaravaca.es/?attachment_id=7
Cytować
0 #5 Gps I Akcesoria 2018-09-29 18:30
Each of these hull types is meant to provide under different water conditions.
The bear's legs and arms may be folded to the position and it closes its eyes if
it's put in the laid down position. There are bird toys that only help keep out feathered
friends happy and entertained, but also help them keep themselves groomed as well as
in shape.

my web blog ... Gps I
Akcesoria: http://xn--n1af6D.net/butikinternetowy610094
Cytować
0 #4 Aukcje.Ml 2018-09-29 14:51
Although it faces stiff competition mostly from pampers, but still, it really is great and incredibly catching
the market. Viewers can also have a theater like experience with
better sound technology and visual effects.
Take a moment to peruse some with the providing sites to see on your
own why promo codes and coupons decide to make a real splash within the
online shopping community.

My web site ... Aukcje.Ml: https://aukcje.ml/
Cytować
0 #3 Aukcje.Ml 2018-09-29 14:51
Through having effective protection systems installed in your house, you can actually rest assured that all personnel can remain safe in the
case of a strike. In case of someone who requires reading
e-books frequently a fantastic screen with anti glare features
could be the priority. Take a moment to peruse some in the
providing sites and see yourself why promo codes and coupons are earning a real splash inside the internet shopping
community.

my webpage :: Aukcje.Ml: https://Aukcje.ml/
Cytować
0 #2 Butik Internetowy 2018-09-14 02:12
It is very hard to make 24 carat gold ornaments because gold
is often a malleable but weak material. It is just a couple of sound judgment, if you need simulated diamonds with mined-diamond qualities,
they should be occur 14K solid gold. In 1937 it absolutely was placed in another
coronation crown, this time around for Queen Elizabeth,
the Queen Mother.

Stop by my website - Butik Internetowy: http://viaggio19.com/?document_srl=2127375
Cytować
0 #1 website 2018-08-23 22:53
It's nearly impossible to find well-informed people for this
topic, however, you sound like you know what you're talking about!

Thanks
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież