(opracowano na podstawie artykułu z 73-go numeru Nexusa p.t. "Sposób na epidemię otyłości" Sherill Sellman; strona internetowa wydawcy (Agencji Nolpress) to http://www.nexus.media.pl/; ich e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon do Agencji Nolpress to 85 653 55 11)

 

Tu link do http://sklep.proneo.com.pl/index.php?id_product=35&controller=product Jest tam dostępne m.in. homeopatyczne HCG. 

 

Zdumiewająca niskokaloryczna dieta, która wykorzystuje ludzką gonadotropinę kosmówkową, okazała się niezwykłym sukcesem w leczeniu ludzi z nadwagą i otyłością i oferuje drogę wyjścia z globalnego kryzysu zdrowia.

Kosztowny problem na całym świecie

Rozejrzyjmy się dookoła. Zauważyliście coś? Nasz świat staje się coraz grubszy... znacznie grubszy. Nigdy wcześniej w historii ludzkości po Ziemi nie chodziły tak korpulentne ciała. Stany Zjednoczone (74,1% ludzi otyłych), Australia (67,4%), Nowa Zelandia (68,4%) i Wielka Brytania (61%) wiodą prym wśród 25 krajów świata z największą liczbą otyłych ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa obecnie powszechne występowanie otyłości jako epidemię. Stan otyłości jest określany na podstawie procentowej zawartości tłuszczu w ogólnej masie ciała, przy czym w odniesieniu do kobiet ta wartość wynosi 32 procent, zaś w przypadku mężczyzn - 25 procent.

Co się naprawdę dzieje?

Zmarły w roku 1970 genialny endokrynolog, dr A.T.W. Simeons, poświęcił 30 lat swojego życia na poszukiwanie przyczyn otyłości. Odkrył, że jądro problemu stanowi głównie działalność podwzgórza.

W czasie gdy powszechnie uważano, że przejadanie się powoduje otyłość, dr Simeons ustalił, że przejadanie się jest rezultatem zaburzenia metabolizmu, a nie jego przyczyną.

Dr Simeons wydał okrzyk 'Eureka!', kiedy zauważył, że bardzo szczupłe ciężarne Indianki, mimo iż spożywały niskokaloryczne pokarmy i jednocześnie wykonywały wyczerpujące prace fizyczne, rodziły zdrowe dzieci o normalnej wadze. Te ciężarne kobiety mogły z łatwością zmniejszyć swoją wagę poprzez drastyczne zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów, nie odczuwając przy tym głodu ani nie szkodząc dzieciom znajdującym się w ich łonach. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań przypisał to zjawisko obecności substancji zwanej ludzką gonadotropiną kosmówkową (human chorionic gonadotrophin; w skrócie hCG), którą w dużych ilościach wytwarza organizm ciężarnej kobiety.

Czy hCG stanowi klucz pozwalający na bezpieczne i sukcesywne resetowanie rozregulowanego podwzgórza?

 

 

 

Znaczenie gruczołu podwzgórza

Problem magazynowania tłuszczu prowadzący do nadwagi i otyłości zdaje się mieć związek z głównym gruczołem - podwzgórzem. Podwzgórze jest zbiorem wyspecjalizowanych komórek mieszczących się w dolnej centralnej części mózgu umożliwiających komunikację między układem dokrewnym i centralnym układem nerwowym. Jest to jeden z centralnych elementów mózgu zawierający obwody neuronów, które kontrolują emocjonalne zachowania i motywację popędów. Bez właściwego działania podwzgórza te dwa układy nie reagują w odpowiedni sposób na wzajemne sygnały.

Przy upośledzonym działaniu podwzgórza ilość tłuszczu będzie rosła bez względu na to, czy ktoś je dużo, normalnie, czy bardzo mało.

Bez względu na stosowane diety i intensywne ćwiczenia zapasy tłuszczu pozostaną nietknięte. Jest oczywiste, że u ludzi z nadwagą ten gruczoł nie działa normalnie i jest prawdopodobnie do pewnego stopnia upośledzony u większości ludzi. W celu uwolnienia zmagazynowanych rezerw tłuszczu, zintensyfikowania metabolizmu i zmniejszenia niesłabnącego fizycznego odczucia głodu, podwzgórze musi być zresetowane.

Nie każdy tłuszcz jest taki sam

W organizmie są trzy rodzaje tłuszczu: tłuszcz strukturalny oraz normalne i nienormalne rezerwy tłuszczu. Tłuszcz strukturalny zapewnia ochronę głównym organom ciała i stawom i nie jest spalany w procesie metabolizmu. Normalne rezerwy tłuszczu są rozrzucone po całym ciele i są wykorzystywane jako paliwo, kiedy organizm staje przed natychmiastową potrzebą wynikającą z niedoborów żywieniowych lub kalorycznych. Te dwa pierwsze rodzaje tłuszczu są konieczne do utrzymania organizmu w zdrowiu. Nienormalne rezerwy tłuszczu są składowane pod skórą i wokół organów jako "dodatkowe dostawy paliwa" przeznaczone na przypadki dużych niedoborów żywieniowych. U otyłych osób tłuszcz ma tendencję do gromadzenia się w takich miejscach, jak brzuch, biodra, pośladki, uda, kolana, kostki, górne części ramion i szyja. Jest to tłuszcz, który, który nie tylko powoduje deformację ciała, ale jest przyczyną innych problemów ze zdrowiem. Przy normalnej diecie organizm uwalnia strukturalne i normalne rezerwy tłuszczu. Może też dojść do spalania mięśni i wody. Ostatnim tłuszczem, jaki organizm spali, są jego nienormalne rezerwy, jako że dochodzi do tego w ostateczności, w ramach strategii przetrwania, w przypadku dużego niedożywienia organizmu.

Dr Simeons odkrył, że hCG utrzymuje strukturalny tłuszcz i mięśnie w nietkniętym stanie i jednocześnie rozbija nienormalne rezerwy tłuszczu, wykorzystując je jako paliwo i powodując, że otyła osoba nie tylko traci kilogramy, ale i centymetry. Przy pomocy hCG organizm uwalnia i przekształca zgromadzony nienormalny tłuszcz w ilości 1500-3000 kalorii dziennie. Im więcej tłuszczu zostało zgromadzone, tym większy jest jego ubytek.

Dr Simeons odkrył ponadto, że hCG maksymalizuje funkcjonalną pojemność wszystkich ośrodków podwzgórza, w tym tego, który nazwał "ośrodkiem tłuszczu", umożliwiając uwalnianie tłuszczu z jego nienormalnych rezerw oraz udostępnianie go organizmowi jako źródła paliwa.

 

 

 

hCG na ratunek

Ludzka gonadotropina kosmówkowa to substancja produkowana w ogromnych ilościach przez macicę w czasie ciąży. To największa glikoproteina (technicznie nie będąca hormonem) obecna w ludzkim organizmie.

Dr Simeons opracował specjalny protokół stosowania hCG razem z dokładnym planem diety, którego należy skrupulatnie przestrzegać. Ludzie, którzy chcą zrzucić 7 kg lub mniej, potrzebują protokołu obejmującego 23 dni. Ten sam protokół można stosować aż do 40 dni, aby pozbyć się aż do 15 kg nadwagi. (A.T.W. Simeons, Pounds and inches)

Kiedy hCG jest podawana w połączeniu z niskokaloryczną dietą, w organizmie dochodzi do wytworzenia szczególnego stanu - przekazania mu informacji, że w organizmie wystąpił alarmowy stan głodu. W efekcie podwzgórze wydaje polecenie uwolnienia zmagazynowanych rezerw tłuszczu. Wskutek zamiany od 1500 do 3000 kalorii odłożonego nienormalnego tłuszczu na energię i pokarm, dochodzi do gwałtownego i zarazem bezpiecznego spadku wagi o ponad 0,5 kg dziennie (im jest więcej tłuszczu do stracenia, tym szybsza jest jego utrata).

Bardziej niezwykłe jest gwałtowne kształtowanie ciała, jako że nienormalne i zniekształcające rezerwy tłuszczu dosłownie wytapiają się ukazując nowe kontury na obszarach ciała, które były najbardziej odporne na zmiany. Brzuch staje się płaski, biodra i uda wracają do normalnych proporcji, zaś pokłady tłuszczu na plecach, górnych ramionach i kolanach znikają. Jednocześnie ciało staje się bardziej jędrne a skóra błyszcząca. Kiedy nienormalne rezerwy tłuszczu zostają zamienione na energię i pokarm, ludzie donoszą o rozpierającej ich energii i rzadkim, jeśli w ogóle, odczuciu głodu.

Największą zaletą hCG jest to, że spożyta w czasie programu odchudzania jej niewielka ilość nie wywołuje żadnych negatywnych efektów ubocznych.

Moje własne doświadczenie z hCG

Tak jak wiele innych kobiet nabrałam w środku życia wagi. Pewnego dnia natknęłam się przypadkowo na opis pewnego programu pozbywania się nadmiernej wagi, który zmienił moje życie. W ten sposób dowiedziałam się o hCG.

Kiedyś sądziłam, że w pozbywaniu się tłuszczu będzie pomocna tarczyca. Tymczasem, jak utrzymuje dr Simeons, tarczyca nie odgrywa żadnej roli w uwalnianiu tłuszczu, który jest przyczyną nadwagi. To była dla mnie rewelacja.

W swojej książce Pounds and inches (Funty i cale) dr Simeons napisał: "Kiedy odkryto, że gruczoł tarczycy kontroluje tempo spalania paliwa organizmu, sądzono, że podanie gruczołu tarczycy otyłym pacjentom może przyspieszyć spalanie rezerw tłuszczu. To również okazało się błędne, ponieważ, jak już wiemy, te nienormalne rezerwy tłuszczu nie biorą udziału w przemianie energetycznej organizmu - są zlokalizowane w niedostępnym miejscu.

Kuracja tarczycowa zmusza organizm do konsumowania jego normalnych rezerw, które u ludzi o otyłych są już i tak uszczuplone, a następnie rozbicia tłuszczu istotnego strukturalnie bez naruszania depozytów nienormalnego tłuszczu. W ten sposób pacjent może być doprowadzony do skrajnego wyczerpania z głodu, mimo iż wciąż ma na zbyciu 45 kilogramów tłuszczu. Tak więc wszelkie ubytki wagi wywołane leczeniem za pośrednictwem tarczycy zawsze odbywają się kosztem tłuszczu, którego organizm bardzo potrzebuje".

 

 

Oryginalny program dra Simeonsa wymaga przepisania przez lekarza codziennych podskórnych, wykonywanych przez samego pacjenta, zastrzyków hCG. Istnieje także doustna forma hCG, która również jest dostępna wyłącznie na receptę. Istnieje jednak jeszcze jedna efektywna opcja hCG - homeopatyczne remedium hCG przyjmowane codziennie w postaci kropel. Homeopatyczne hCG wywiera taki sam efekt jak przepisywane przez lekarza wersje hCG. No i postanowiłam wypróbować to na sobie.

Zażywając trzy razy dziennie przez 23 dni homeopatyczne krople hCG i postępując zgodnie z protokołem dra Simeonsa w sprawie spożywania określonych pokarmów w określonych ilościach i przez określony czas, zrealizowałam ten eksperyment. Program ten nie wymaga żadnych specjalnych ćwiczeń, kosztownych pokarmów ani specjalnej diety.

W czasie realizowania go wstępowałam na wagę, aby odkryć, że w nocy zdematerializował się funt tłuszczu (0,45 kg)! Ale to nie był tylko tłuszcz, ale również cale. Moje stare ubrania wręcz spadały ze mnie, a mimo to wcale nie czułam głodu, zaś energia wręcz mnie rozsadzała. Na własne oczy widziałam, jak zmienia się moje ciało.

Od momentu wkroczenia w świat hCG pomogłam ponad 200 moim pacjentkom w realizacji tego protokołu. Wszystkie kuracje były udane, nawet te z dużą otyłością, których ofiary dawno już straciły nadzieję na stanie się "normalnymi".

Rzadko zdarza się, aby program zmniejszenia wagi ciała dawał tak wspaniałe wyniki. Szczęśliwie dla tych z nadwagą odkrycie dra Simeonsa dało w końcu bezpieczne, niewygórowane finansowo i efektywne rozwiązanie globalnej epidemii otyłości.

Dr Sherill Sellman

 

Liczba odsłon na "starych" stronach Cudu Miłości: 26 628 


You have no rights to post comments