Bzzzz!  Znowu możesz pomóc pszczołom!

Adoptuj pszczołę!



3, 2, 1 ?start!

Znowu możemy wspólnie pomóc pszczołom! Pamiętasz naszą ukochaną Adoptuj Pszczołę? To najfajniejsza akcja pomocy pszczołom w Polsce - jestem ogromnie szczęśliwa, że jesteś jej częścią. Ten rok jest szczególny, jubileuszowy ? uwierzysz, że Adoptuj Pszczołę odbywa się już po raz piąty? Przez pięć lat, między innymi dzięki Tobie, zrobiliśmy razem wiele dobrego dla pszczół, a teraz stworzymy coś wyjątkowego - Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających! Dołącz do pszczelego roju i w tym roku, wejdź na www.adoptujpszczole.pl i razem zróbmy dla pszczół coś naprawdę wielkiego!

ADOPTUJĘ! ?

 

 

Jesteś jedną z tysięcy wspaniałych osób, które okazały pszczołom serce. Dzięki Tobie wiele zmieniło się już na lepsze. Od hoteli dla owadów zapylających, które stanęły w całej Polsce, przez odbudowę populacji pszczół po tragicznym zatruciu pestycydami, po badania naukowe nad zapylaczami. A to nie koniec! Plany na najbliższe miesiące mamy jeszcze bardziej ambitne. Pora sprawić, że o pszczoły będziemy dbać wszyscy ? dlatego wspólnie stworzymy Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Będzie to plan na dobrą przyszłość. Zestaw rekomendacji i dobrych praktyk, który będzie drogowskazem dla wszystkich, którzy mogą mieć wpływ na życie pszczół w Polsce - od każdego właściciela domowego ogródka, przez rolników, aż do administracji lokalnej i centralnej. Dzięki Strategii wszyscy będą wiedzieć, jak postępować, by nie tylko pszczołom nie szkodzić, ale by były one w Polsce naprawdę szczęśliwe. Pracy będzie przy tym mnóstwo, ale już nie mogę się doczekać: w końcu nie każdego dnia można robić rzeczy, na którym zależy tysiącom zaangażowanych osób. Dołącz do pszczelego roju i w tym roku - to dla mnie prawdziwy zaszczyt, że wspólnie możemy się odwdzięczyć tym pracowitym owadom.

ADOPTUJĘ! ?

 

 

Podobnie, jak w zeszłym roku, adoptując pszczoły, możesz wybrać między adopcją jednorazową i regularną, czyli taką, dzięki której będziesz pomagać pszczołom przez cały rok! Jeśli zdecydujesz się na adopcję regularną, do czego gorąco Cię zachęcam, wystarczy, że raz wypełnisz formularz, a system sam będzie co miesiąc pobierał wskazaną przez Ciebie kwotę. Podobny mechanizm możesz znać np. z niektórych serwisów muzycznych, które co miesiąc automatycznie odnawiają Twój abonament. Adopcja regularna to taki ?abonament na pomaganie pszczołom?. Sposób wygodny i przede wszystkim bardzo bezpieczny. W każdej chwili możesz oczywiście anulować swoje comiesięczne wsparcie lub zmienić jego wysokość.

Jeśli jednak taka forma pomocy pszczołom Ci nie odpowiada, nie przejmuj się! Każda adopcja jest ważna, każda adoptowana pszczoła to większa szansa na poprawę losu zapylaczy. W poprzednich latach nam się udało - Twoje zaangażowanie i wielkie serce sprawiło, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. A wiesz, co napawa mnie największą dumą? Pewność, że potrafimy jeszcze więcej! Pszczeli ruch, jaki wspólnie stworzyliśmy, ma wielką moc! Pokażmy ją światu.

Dziękuję, że jesteś częścią pszczelego roju,
Kasia Jagiełło
Greenpeace

  

Facebook Twitter Instagram
 
?
?

 

 

Adoptuj pszczołę!



3, 2, 1 ?start!

Znowu możemy wspólnie pomóc pszczołom! Tym razem serdecznie zapraszam Cię do udziału w akcji Adoptuj Pszczołę - najfajniejszej akcji pomocy pszczołom w Polsce, którą tworzą tysiące osób, które wspólnie robią dla zapylaczy coś wielkiego! W tym roku w ramach Adoptuj Pszczołę stworzymy coś wyjątkowego - Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających! Dołącz do nas. To bardzo proste - wystarczy, że wejdziesz na stronę www.adoptujpszczole.pl i zaadoptujesz wybraną przez siebie liczbę wirtualnych pszczół. Każda adoptowana pszczoła to wielka pomoc, nieważne, czy zaadoptujesz jedną, czy cały rój!

ADOPTUJĘ! ?

 

 

Dzięki tysiącom wspaniałych osób, które okazały pszczołom serce, wiele zmieniło się już na lepsze. Od hoteli dla owadów zapylających, które stanęły w całej Polsce, przez odbudowę populacji pszczół po tragicznym zatruciu pestycydami, po badania naukowe nad zapylaczami. A to nie koniec! Plany na najbliższe miesiące mamy jeszcze bardziej ambitne! Pora sprawić, że o pszczoły będą dbać nie tylko obywatele, ale i politycy ? dlatego wspólnie stworzymy Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Będzie to zestaw rekomendacji i dobrych praktyk, który będzie drogowskazem dla wszystkich, którzy mogą mieć wpływ na życie pszczół w Polsce - od każdego właściciela domowego ogródka, przez rolników, aż do administracji lokalnej i centralnej. Dzięki Strategii wszyscy będą wiedzieć, jak postępować, by nie tylko pszczołom nie szkodzić, ale by były one w Polsce naprawdę szczęśliwe. Pracy będzie przy tym mnóstwo, ale już nie mogę się doczekać: w końcu nie każdego dnia można robić rzeczy, na którym zależy tysiącom zaangażowanych osób. Dołącz do pszczelego roju - odwdzięczmy się wspólnie tym pracowitym owadom!

ADOPTUJĘ! ?

 

 

Adoptując pszczoły, możesz wybrać między adopcją jednorazową i regularną, czyli taką, dzięki której będziesz pomagać pszczołom przez cały rok! Jeśli zdecydujesz się na adopcję regularną, do czego gorąco Cię zachęcam, wystarczy, że raz wypełnisz formularz, a system sam będzie co miesiąc pobierał wskazaną przez Ciebie kwotę. Podobny mechanizm możesz znać np. z niektórych serwisów muzycznych, które co miesiąc automatycznie odnawiają Twój abonament. Adopcja regularna to taki ?abonament na pomaganie pszczołom?. Sposób wygodny i przede wszystkim bardzo bezpieczny. W każdej chwili możesz oczywiście anulować swoje comiesięczne wsparcie lub zmienić jego wysokość.

Jeśli jednak taka forma pomocy pszczołom Ci nie odpowiada, nie przejmuj się! Każda adopcja jest ważna, każda adoptowana pszczoła to większa szansa na poprawę losu zapylaczy. W poprzednich latach nam się udało - zaangażowanie i wielkie serce tysięcy osób sprawiło, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. A wiesz, co napawa mnie największą dumą? Pewność, że potrafimy jeszcze więcej! Szczególnie, jeśli zdecydujesz się być z nami. Pszczeli ruch, jaki wspólnie stworzyliśmy, ma wielką moc! Pokażmy ją światu.

Jesteś z nami? Dołączasz do pszczelego roju?

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia Jagiełło
Greenpeace

  

Facebook Twitter Instagram
 
?
?

 

One wciąż czekają...



Hej

Pszczoły szykują się do zimy, a my adoptujemy :). Już 45 tysięcy pszczół znalazło nowych opiekunów, a kolejne czekają, między innymi na Ciebie! Kogo jak kogo, ale Ciebie nie muszę przekonywać, że pszczoły są ważne. Ale dlaczego potrzebują nas właśnie w tej chwili?

Powodów jest mnóstwo, masz też pewnie swoje własne, ale podzielę się z Tobą 5 dla mnie najważniejszymi:

  1. To najlepszy moment, żeby zdecydować, jak będzie wyglądał los naszych zapylaczy!
    To był najtrudniejszy od dekad sezon dla polskich pszczół. Wielu pszczelarzy straciło dorobek życia. Na szczęście mimo to w Polsce cały czas sytuacja owadów zapylających jest nieco lepsza niż w wielu krajach zachodniej Europy czy USA. Powodów jest kilka, jednym z nich na pewno to, że wciąż stosujemy mniej pestycydów niż na Zachodzie - chociaż ich zużycie niestety stale rośnie :(. To ostatni moment, żebyśmy zadecydowali, czy chcemy kraju, który chroni pszczoły, czy chcemy doprowadzić do tego, żebyśmy musieli je ratować.
    Wierzymy, że ochrona jest lepsza niż ratunek - stąd ważny cel tegorocznej akcji: stwórzmy wspólnie strategię ochrony zapylaczy. A właściwie Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających - czyli plan działania, który pozwoli nam dołączyć do prekursorów ochrony owadów zapylających i znaleźć się w czołówce Europy.
    Mamy za sobą niejedno działanie na szczeblu lokalnym, a tym razem będziemy mogli zadziałać o wiele, wiele szerzej i zapobiec pszczelim tragediom w przyszłości. Brzmi jak cel, do którego warto dążyć, prawda?
    Adoptuję pszczoły >>
  2. Pomagamy pszczołom, ale także samym sobie!
    Bez ciężkiej pracy pszczół nasze życie byłoby nie tylko trudne, ale i znacznie mniej przyjemne. Wyginięcie (albo znaczące zmniejszenie populacji pszczół) oznaczałoby duże zubożenie tego, co jemy. Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy? Przepadasz za jesienną szarlotką? A może z utęsknieniem czekasz co roku, aż pojawią się truskawki? Gdyby nie pszczoły, bylibyśmy zmuszeni pożegnać się z wieloma potrawami, które tak bardzo lubimy: większość z nich stałaby się droga i trudno dostępna. Kawa, szarlotka ani truskawki Cię nie przekonują? A co jeśli powiem, że od pszczół zależy pośrednio aż 75% tego, co jemy? Perspektywa rozstania z zapylaczami brzmi już jak poważny problem, prawda?
    Adoptuję pszczoły >>

  3. Pszczoły są w trudnej sytuacji? niestety również przez nas
    Owady zapylające mają różne problemy - z chorobami na czele - ale jednym z najpoważniejszych jest stosowanie w rolnictwie szkodliwych dla pszczół środków chemicznych oraz trudności z dostępem do pożywienia i miejsc schronienia. Od czasu do czasu dochodzi do katastrof, kiedy pszczoły giną błyskawicznie i masowo, ale prawdziwa tragedia rozgrywa się na polach i w sadach każdego dnia. Owady przyjmują pestycydy po trochu ? niewielkie, ale ciągłe dawki uszkadzają ich system nerwowy i stopniowo je trują. Dlatego świetną wiadomością jest, że przed nami realna szansa na wyeliminowanie tych najgroźniejszych. W Unii Europejskiej trwają na ten temat dyskusje i wielkimi krokami nadchodzi głosowanie nad całkowitym zakazem ich stosowania ? nasz ruch przyjaciół pszczół dokłada wszelkich starań, żeby wynik był dobry dla pszczół.
    Adoptuję pszczoły >>

  4. $$$ - to się po prostu? opłaca
    Najważniejszych rzeczy w życiu nie da się przeliczyć na pieniądze, ale? można próbować, szczególnie wtedy, gdy liczby przemawiają do wyobraźni. Naukowcy postanowili oszacować, ile zyskujemy dzięki ciężkiej pracy pszczół. Okazało się, że w Polsce to aż? 4,1 mld złotych rocznie! Ogromna suma, prawda? Dostajemy ją całkowicie za darmo, w prezencie ? nie sugeruję opierania się wyłącznie na chłodnej kalkulacji, ale bardzo sensowne zdaje mi się jak najlepsze traktowanie istot, które tyle dają nam bezinteresownie od siebie.
    Adoptuję pszczoły >>

  5. Przyjemnie jest robić dobre rzeczy
    Jeśli robi się je w dobrym towarzystwie, przyjemność jest podwójna, a rój pszczelich sojuszników, którego jesteś częścią, to towarzystwo wręcz doborowe. Działamy razem nie od dzisiaj, więc doskonale o tym wiesz! Ja jestem dumna, że mogę działać dla pszczół razem z Tobą. Częścią takiego grona po prostu przyjemnie być. :) A na koniec... pszczoły są po prostu fajne! I robią ogromną robotę nie tylko dla nas, ale także dla całej dzikiej przyrody, która do rozmnażania potrzebuje zapylenia właśnie przez owady zapylające. Dlatego 
    Adoptuję pszczoły >>

Nie pisałabym, gdyby było inaczej, ale pszczoły znowu Cię potrzebują. Właśnie teraz.  Dołączysz do roju i w tym roku? :)

Serdeczności,
Kasia Jagiełło

P.S. Pamiętaj, że możesz wybrać między adopcją jednorazową a regularną, odnawiającą się co miesiąc. Jeśli wybierzeć adopcję regularną, przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalne podziękowaniekoszulkę i certyfikat Pszczelego Bohatera, pszczeli kalendarzścienny na rok 2018 i kupon rabatowy -50% na fascynującą powieść Laline Paull pt. "Rój"

 

 

UNICEF apeluje: Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę

 

UNICEF Polska

Dziewczynka, którą widzisz na zdjęciu, to malutka Najah z Syrii. 
UNICEF alarmuje: takie dzieci jak ona mogą nie przeżyć zimy.

 

W UNICEF wierzymy, że są w Polsce ludzie, którzy nie pozostaną obojętni na tragedię syryjskich dzieci. Dlatego zwracamy się do Ciebie o pomoc.


Kliknij WPŁACAM TERAZ i przekaż darowiznę, dzięki której UNICEF zapewni najmłodszym ciepłą odzież i koce.

Robi się coraz zimniej. Prosimy, nie czekaj. Uratuj dzisiaj życie dziecka!>>>

Najah
 
Wpłacam
 

Dziewczynka ma 6 lat. Brutalny konflikt w Syrii trwa całe jej życie. Takie dzieci jak Najah chcą żyć. Niestety, nadchodząca zima i mróz mogą oznaczać śmierć dla najsłabszych z nich. 

Pomóż teraz, a UNICEF dostarczy dzieciom ubrania i koce.

 

Dwa ciepłe koce kosztują niecałe 50 złotych. Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

 
Dziękujemy
 

 

Zespół UNICEF Polska

 

****** 

Ze strony http://www.budowniczy.net/humor/humor-szkolny.php:

"Pegaz na biegunach

"Pegaz na biegunach. Humor z zeszytów szkolnych". Zebrał Józef Bułatowicz. Młodzieżowa Agencja Wydawnicza. Warszawa 1989."

Wybrane fragmenty:

 

"Chłop wolał iść gdzieś pod drzewo, byle nie robić u pana.

Człowiek jest ssakiem, bo nie znosi jajek, a jeśli, to je zjada.

Kajetan Koźmian przez 25 lat gładził swój język.

Robinson z Piętaszkiem wkrótce zaludnili bezludną wyspę.

Kazimierz Wielki chciał zamurować całą Polskę.

Główny wątek "Zemsty": Spur o mór.

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.

Mickiewicz urodził się w latach 1789 - 1855.

W lutym 1828 roku, Konrad Wallenrod uzyskawszy zezwolenie cenzury przyszedł na świat.

Stolnik po śmierci zdołał jeszcze palcem wskazać zabójcę.

Wokulski spotkał Izabelę na spacerze w łazience.

Rej powiedział, że Polacy nie gęsi, ale gęgać umieją.

Jagna całe życie robiła na pierzynę.

Skrzetuskiemu na myśl o Helenie posiwiała broda.

Chopin już od dawna nie żyje, ale jego muzyka nadal prześladuje wielkich pianistów.

Jak strażacy zobaczą ogień, to sikają.

Trasę pokonali w trzy godziny i sześćdziesiąt minut.

Z niejednego byłby wielki pisarz, gdyby umiał pisać.

Pod broń powołano całą młodzież - od 16 do 60 lat.

W Średniowieczu drogi były tak wąskie, że mogły się minąć najwyżej dwa samochody.

Chłop pańszczyźniany musiał znosić panu jajka.

Serce zdrowego człowieka powinno bić 70 do 75 minut.

Skłodowska była kobietą niespotykanie wytrwałą, o czym świadczy zatruwanie się radem przez wiele lat.

Na klimat Europy wpływa morze, które nas olewa."


Komentarze  

CarissaJuicy
# CarissaJuicy 2018-07-31 12:12
Hi. I see that you don't update your page
too often. I know that writing content is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new articles using existing content (from article directories
or other websites from your niche)? And it does it very well.
The new articles are high quality and pass the copyscape test.
You should try miftolo's tools

You have no rights to post comments