CETA wejdzie niebawem „tymczasowo” w życie. W każdej chwili PiS może uruchomić sejmową maszynkę do głosowania i dać zgodę, by na zawsze została z nami, a korporacje zyskały jeszcze więcej władzy. Mamy pomysł, co zrobić, by do tego nie dopuścić. Kliknij link, by wspólnie podjąć najlepsze decyzje dotyczące tej kampanii i daj znać, w co chcesz się włączyć.

Nie wpuść CETA do swojej miejscowości

Cześć

CETA wejdzie w życie już 1 lipca, wystarczy, że wszystkie kanadyjskie prowincje przyjmą wymagane przepisy [1]. Skutki nie będą, oczywiście, od razu widoczne – ale o tym w dalszej części e-maila. Przed nami zatem nowy rozdział w batalii przeciw rządom korporacji. Zaczynamy kampanię, w której wykorzystamy naszą współpracę, by walczyć o świat, jakiego chcemy. 

Dzięki naszej presji [2] rządy UE zgodziły się, że CETA wejdzie w życie tylko „tymczasowo”, a później Sejm musi zagłosować, czy tej umowy chce, czy nie. Nie wiemy, kiedy PiS to zrobi. Zapowiadał, że najpierw przez kilka miesięcy przyjrzy się skutkom działania tej umowy. Ale „kilka miesięcy” to zdecydowanie za mało, by ocenić, jak CETA wpłynie na rolnictwo, żywność, czy szanse lokalnych firm w konkurencji z ponadnarodowymi molochami!

Te efekty najszybciej zobaczymy na poziomie lokalnym. Dlatego jesienią ruszymy z kampania skierowaną do samorządowców - obecnych i przyszłych (bo wybory samorządowe za pasem). Chcemy by zadeklarowali, że rządzone przez nich miasta, miasteczka, gminy i powiaty, to „strefy wolne od CETA” [3]. Niech pokażą, że ratyfikacji sobie nie życzą. Niech ślą listy do „partyjnej góry” z żądaniem odrzucenia CETA i poważnego zbadania skutków CETA (a nie tylko „przyglądania się” im). W ten sposób mogą opóźnić  głosowanie w Sejmie. A to już będzie sukces. Zdobędziemy czas na przekonanie posłanek i posłów, wesprzemy też opór w innych krajach.

Aby ta kampania przyniosła skutek, potrzebujemy zaangażowania Twojego i dziesiątek innych osób. Dlatego podejmijmy kluczowe decyzje razem. Zapraszam Cię zatem do wypełnienia ankiety z kilkoma pytaniami dotyczącymi szczegółów tej kampanii. We wtorek chcemy przedstawić nasz plan działań na spotkaniu z innymi organizacjami. Wypełnienie zajmie Ci 10 minut.

Akcja Demokracja to ruch ludzi zaangażowanych. Często zwracamy się do osób takich jak Ty o pomoc w podjęciu decyzji. Czasem prosimy Cię o wsparcie konkretnych działań, czasem o dorzucenie się do nich. Chcemy odzyskać wpływ na decyzje polityczne – te wielkie, jak umowy międzynarodowe, te mniejsze, jak wolność demonstrowania i te lokalne.

Władze samorządowe mają w swoich rękach ważne narzędzie, którym mogą wspierać swoich mieszkańców. Są to zamówienia publiczne. Czy chodzi o dostarczanie im prądu, zakup żywności do szkolnych stołówek, czy wyposażenia powiatowego szpitala - powinny wspierać uczciwych lokalnych dostawców, którzy troszczą się o pracowników i o środowisko. CETA im de facto taką możliwość odbierze, bo jak zapisano w tej umowie „nie wolno dyskryminować zagranicznych firm”.

Jeśli nic nie zrobimy, PiS może w dowolnym momencie uruchomić maszynkę do głosowania i wspólnie z PO przegłosować CETA. Dobrze wymyśloną i przeprowadzoną kampanią sprawimy, że PiS-owi nie będzie się opłacało iść na wojnę w tej sprawie - zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów. Czy możesz wesprzeć te przygotowania, dzieląc się swoją opinią? Kliknij link, by pomóc nam podjąć najlepsze decyzje i dać znać, w co chcesz się włączyć.

Z pozdrowieniami,

Maria Świetlik z Akcji Demokracji 

PS Podobna kampania będzie się toczyła w innych krajach, bo wystarczy niezgoda jednego parlamentu dowolnego państwa, by CETA definitywnie odrzucić. Chcemy wspierać te kraje i budować europejską solidarność – im też będzie łatwiej przekonywać własnych posłów, jeśli będą wiedzieć, że cała Europa na nich liczy. Kliknij, by wypełnić ankietę i wziąć udział we wspólnym podjęciu decyzji o kształcie tej kampanii.

[1] CETA wejdzie w życie pierwszego dnia nowego miesiąca po tym, jak ostatnia kanadyjska prowincja przyjmie stosowną decyzję. W tej chwili wygląda na to, że zdążą to zrobić w czerwcu. Stąd 1 lipca jako dzień, od którego CETA zacznie działać.

[2] Rada UE podpisze umowę CETA. Zielone światło dla wdrożenia tymczasowego, gazetaprawna.pl, 23.09.2016

Podobnego głosowania (czyli ratyfikacji krajowej) będą wymagały wszystkie nowe umowy handlowo-inwestycyjne, więcej: TSUE: Umowa handlowa pomiędzy UE a Singapurem wymaga zgody państw członkowskich, gazetaprawna.pl, 16.05.2017

[3] Takich samorządów w Europie jest już blisko 2,5 tys.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 

 

Już w piątek PiS może oddać sądy w ręce Ziobry. I postawić polityków tej partii ponad prawem. Wspólnie zdecydowaliśmy, aby uderzyć w nich przez Internet i wywołać wątpliwości przed głosowaniem. Dziś publikujemy pierwszą z serii animacji. Twoje udostępnienie zwiększy skuteczność akcji!

UDOSTĘPNIAM!

Cześć,

Już w ten piątek PiS może przepchnąć przez Sejm ustawy, które oddadzą Ziobrze kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości [1]. Choć głosowanie nad losem Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) było już kilkukrotnie przekładane, politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie zapowiadali jak najszybsze przyjęcie przepisów zmieniających ustrój sądownictwa – jeszcze przed sejmowymi wakacjami.

Upolitycznieniem sądów, poprzez zmiany w KRS, politycy PiS postawią się ponad prawem. Ziobro niemal ręcznie będzie mógł wskazywać sędziów i kierować konkretne sprawy do tych posłusznych sobie. Nie ma na to naszej zgody. Niedawno zapytaliśmy kilka tysięcy osób z Akcji o to, jak mamy dalej bronić sądów. Ponad 90% z udzielonych odpowiedzi wskazywała na naciskanie polityków przez media społecznościowe [2].

Wybraliśmy posłów i posłanki PiS aktywnych w Internecie, do których możemy dotrzeć tą drogą. To osoby będące także twarzą, łamiących zasady państwa prawa, zmian w sądownictwie. Czas dotknąć ich wrażliwych czy kompromitujących punktów. Obnażyć fakt, że działają nie w publicznym, a we własnym interesie. Sprawić, że głosowanie za niszczeniem sądów stanie się dla nich bardzo niewygodne.

Im więcej osób udostępni animacje w tej kampanii, tym szerszy będzie miała ona zasięg. To  zwiększa szansę na bezpośrednie dotarcie do posłów i posłanek jeszcze przed głosowaniem! To z kolei pozwoli nam, jeśli nie zmienić wynik głosowań, to znów odsunąć je w czasie. Dla niezależności sądów oraz możliwości manipulacji stanowiskami, będzie miało to ogromne znaczenie. Kliknij w poniższy link i udostępnij animację na Facebooku! Jeśli nie masz Facebooka, zaangażuj znajomych, którzy z niego korzystają. Prześlij ten e-mail komuś, kto używa FB i poproś o udostępnienie!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ I UDOSTĘPNIĆ ANIMACJĘ NA FACEBOOKU!

 

Akcja Demokracja to suma nacisków wywieranych przez osoby zaangażowane, takie jak Ty. Wspólnie wyznaczamy ich kierunki poprzez udział w ankietach. Realizujemy konkretne działania dzięki zrzutkom. Pisząc setki e-maili, powstrzymaliśmy budowę kopalni węgla brunatnego w wielkopolskim Ościsłowie [3]. Masowe udostępnianie grafik, o szkodliwych zapisach międzynarodowych umów handlowych, przyniosło zaangażowanie 100 tysięcy osób. W ten sposób zmusiliśmy polityków do zajęcia stanowiska w tej sprawie [4].

Po tym jak  wspólnie  podjęliśmy decyzję o naciskaniu na PiS w Internecie,  ponad sto osób dorzuciło się do tego działania. Dzięki temu stworzyliśmy animowane grafiki. Pokazują one, że upolitycznione sądy, to przegrana obywatela lub obywatelki w starciu z państwem PiS. Będziemy je promować w Internecie, także za pomocą płatnych reklam.”Na pierwszy ogień” idą posłowie i posłanki stojący za psuciem demokracji. Teraz czas na Twój klik.

KLIKNIJ, ABY UDOSTĘPNIĆ GRAFIKĘ NA FACEBOOKU!


Dzięki,

Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Prawu i Sprawiedliwości bardzo zależało, aby ustawy podporządkowujące sądy przyjąć przed wakacjami. Do głosowań dojdzie zapewne w piątek lub za dwa tygodnie. Zaplanowaliśmy nacisk na kilku dokładnie wybranych polityków przez ten okres. Dziś zaczynamy od Stanisława Piotrowicza, „twarzy” walki z Trybunałem i niezależnością sądów. W kolejnych dniach w Internecie pojawią się następne grafiki. Już dziś kliknij i udostępnij, by wywrzeć nacisk!

[1] Zmiany w sądownictwie. Nowe przepisy jeszcze przed wakacjami? Polskieradio.pl, 05-07-2017

[2] Wyniki ankiety możesz zobaczyć, klikając link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/surveys/82/results/public

[3] Wielkopolska: 5 tys. osób protestuje przeciw budowie kopalni węgla brunatnego; biznesalert.pl, 02-12-2016

[4]  Wraca temat CETA. "Akcja Demokracja" sprawdza jak będą głosować europosłowie; onet.pl; 31-12-2016

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Komisja etyki umarza sprawę Suskiego!

Komisja Etyki umorzyła postępowanie w sprawie skandalicznych wypowiedzi posła Marka Suskiego, mimo głosu ponad 12 tysięcy aktywistów i aktywistek Akcji Demokracji. Nie zniechęcamy się i będziemy reagowali w podobnych sytuacjach w przyszłości. Dorzucisz się do przyszłych działań?

DORZUCĘ SIĘ!

Witaj,

Politykom różnych opcji zdarza się, chlapnąć głupstwa lub z premedytacją obrażać innych. Czasem robią to z braku wiedzy, czasem umyślnie. Od reagowania na tego typu zachowania jest sejmowa Komisja Etyki. Jakiś czas temu wspólnie apelowaliśmy do niej o ukaranie posła Marka Suskiego, za skandaliczne wypowiedzi o imigrantach i feministkach [1]. 

Niestety. Czytając dzisiaj rano zapis z posiedzenia komisji, byłam zawiedziona postawą posłów i posłanek, którzy głosowali za umorzeniem sprawy. Mimo tego, że poseł Suski nie został ukarany, ważne, że głos ponad 12 tysięcy aktywistów i aktywistek Akcji Demokracji pojawił się na Komisji. W sprawozdaniu z jej działań możesz przeczytać o naszym wspólnym apelu [2]. 

Przyzwolenie na tego typu wypowiedzi przesuwa granicę tego, co dopuszczalne. Nie zgadzamy się z decyzją Komisji. Jednak takie sytuacje nie zniechęcają nas. Żyjemy w czasach, w których język debaty publicznej ulega stałemu pogorszeniu. Posłowie i posłanki, osoby publiczne wypowiadają słowa raniące wiele osób. Tym bardziej potrzeba takich osób jak Ty i pozostałe aktywistki i aktywiści Akcji. Ludzi, którzy w takich sytuacjach reagują, oburzają się, nie zgadzają się. Nie przestawajmy w tym. 

Paweł, dorzucisz się do naszych wspólnych działań? Tak, żebyśmy w przyszłości równie szybko reagowali, kiedy mowa nienawiści będzie się szerzyć w życiu publicznym.

KLIKNIJ, ŻEBY SIĘ DORZUCIĆ

Aktywiści Akcji Demokracji już nie raz pokazali, że są w stanie wpływać na debatę publiczną i przeciwdziałać mowie nienawiści i ksenofobii. Po obecności przedstawicieli ONR w szkole, szybko zareagowaliśmy i w ciągu kilku dni zebraliśmy kilka tysięcy podpisów pod apelem, domagających się od szkoły potępienia obecności ONR w jej murach. Dzięki wpłatom aktywistów i aktywistek Akcji zorganizowaliśmy kilka wizyt aktywistów i aktywistek Akcji w szkole. Koniec końców doprowadziliśmy do wydania wspólnego oświadczenia, z którego jasno wynika, że takie sytuacje nie będą miały już miejsca.

Innym razem, kiedy Nowoczesna popierała antyuchodźczego kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu, dzięki naszym wspólnych działaniom wydała oświadczenie krytykujące niedoszłego senatora kilka dni przed wyborami. 

Akcja Demokracja to niezależny ruch. Nie bierzemy pieniędzy od rządów, czy korporacji. Dzięki temu możemy podejmować decyzje zgodnie z naszymi wartościami. Dorzuć się do kolejnych działań. Nie milczmy, kiedy jedni z nas są obrażani. 

KLIKNIJ, ŻEBY SIĘ DORZUCIĆ

 

Z pozdrowieniami,

Weronika Paszewska z zespołu Akcji Demokracji

PS Poseł Zbigniew Sosnowski z PSL tak bagatelizował sprawę: „Być może z lekką ironią, ale poseł przedstawił tylko własną opinię. Jeśli za coś takiego będziemy karać posłów, to obawiam się, że w konsekwencji będziemy musieli ukarać każdego posła”. Dorzuć się do działań, tak żebyśmy w przyszłości mogli reagować w podobnych sytuacjach i nie dopuścić do ignorowania kłamliwych i pogardliwych słów. 

[1] www.akcjademokracja.pl/suski

[2] Pełny zapis przebiegu posiedzenia komisji etyki poselskie nr 34

 

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 


Wielki sukces Obrońców Puszczy!


Mam świetne wieści! Na trwającym właśnie w Krakowie szczycie, UNESCO wezwało Polskę do natychmiastowego zaprzestania niszczenia Puszczy Białowieskiej! Ten dzień przejdzie do historii działań na rzecz polskiej przyrody jako wielkie zwycięstwo wszystkich Obrońców Puszczy. Po miesiącach ciężkiej pracy, setkach godzin spędzonych na patrolowaniu Puszczy Białowieskiej, pisaniu raportów, spotkaniach z ekspertami, a w końcu po trwających w Puszczy blokadach ciężkiego sprzętu i protestach w całej Polsce - nasze wspólne wysiłki zostały nagrodzone! To także Twoje zwycięstwo, które daje nam wszystkim ogromną energię do dalszej pracy dla Puszczy! Ale przed nami jeszcze długa droga zanim cała Puszcza będzie chroniona jako park narodowy. Bądź razem z nami w tej drodze.

WESPRZYJ »
 

Ostatnie dwa lata były niezwykłą podróżą. Wspólnie pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć. Zbudować wielką flotę zjednoczonych sił, która będzie zmieniać świat i chronić polską przyrodę.

Musimy działać dalej, ale potrzebujemy Twojej pomocy. Patrole w Puszczy, raporty naukowe i eksperckie, a także praca naszych specjalistów to duże koszty. A ponieważ nie przyjmujemy publicznych grantów, pieniędzy od firm ani rządów, Twoja pomoc jest kluczowa dla dalszych losów kampanii w obronie Puszczy. Działamy dzięki wsparciu tysięcy indywidualnych osób, które co miesiąc przekazują nam niewielkie darowizny. Dzięki takiemu regularnemu wsparciu możemy też dużo efektywniej planować nasze działania. Dołącz do nich!

WESPRZYJ »

 

 

Stałe, cykliczne wsparcie online to rozwiązanie, które obsługuje doświadczony operator płatności online PayU. Wystarczy, że raz wypełnisz formularz i podasz dane swojej karty (niekoniecznie kredytowej, duża część kart płatniczych również zadziała!), a system sam będzie co miesiąc pobierał wskazaną przez Ciebie kwotę. Podobny mechanizm możesz znać np. z niektórych serwisów muzycznych, które co miesiąc automatycznie odnawiają Twój abonament. To wygodny i przede wszystkim bardzo bezpieczny system. W każdej chwili też możesz anulować swoje comiesięczne wsparcie lub zmienić jego wysokość. Wystarczy, że napiszesz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pamiętaj też, że każdą darowiznę przekazaną na działania Greenpeace możesz odliczyć pod koniec roku od dochodu.

pozdrawiam,
Robert Cyglicki
Greenpeace

 

 

Puszcza Białowieska - jedyne miejsce dziedzictwa przyrodniczego UNESCO w Polsce - jest dewastowana. W odpowiedzi powstał wielki społeczny ruch Obrońców Puszczy. Tysiące ludzi wychodzą na ulice i protestują przeciwko wycince. Dołącz do tego ruchu. Pokaż, że Twoja miejscowość solidaryzuje się z Obrońcami i nie życzysz sobie niszczenia dziedzictwa naszego kraju. Już dziś załóż apel i zbierz grupę wsparcia w swojej miejscowości.

Puszcza Cię potrzebuje

To, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej, jest oburzające. Minister Szyszko przekroczył czerwoną linię. Zarządził wycinkę na masową skalę w lesie, który jest jedynym w swoim rodzaju lasem nizinnym w EuropiePrzez jego decyzję każdego dnia ciężki sprzęt niszczy siedliska zwierząt i starodrzewy. To niezgodne z prawem [1] i naszym interesem narodowymPrzecież chcemy, żeby nasze dzieci też znały Puszczę! Musimy o to zawalczyć. Jeśli tego nie zrobimy, to przerwane zostaną procesy trwające od tysięcy lat, a Puszcza straci swój charakter. Stare drzewa są dla niej ważnym elementem. Na kolejne będziemy musieli czekać wiele lat. 

W całym kraju demonstracje przyciągają tysiące osób. Mobilizacja nabiera tempa. W zeszłą sobotę 5 tysięcy ludzi głośno protestowało pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie [2]. W najbliższy wtorek w Krakowie Obrońcy będą manifestować w trakcie obrad UNESCO. Ma tam zapaść decyzja, czy wartość Puszczy jako dziedzictwa światowego jest zagrożona przez działania Ministra. To najlepszy moment, żeby się włączyć i żeby z całej Polski popłynął jasny sygnał: chcemy Puszczy dzikiej i naturalnej! Nie zgadzamy się na przerabianie jej na deski! 

Do wysłania tego sygnału nie wystarczy zaangażowanie kilku miast. Obrońcy są wszędzie. Jeśli będą widoczni, to skutecznie uda nam się poruszyć decydentów. W czerwcu miało miejsce już ok. 20 wydarzeń wspierających obronę Puszczy. Prawie codziennie zgłaszane są kolejne. Włącz się w budowę ogólnopolskiego ruchu Obrońców Puszczy. Wzmocnij głos płynący z Twojego miejsca zamieszkania. Pokaż, ile osób stąd opowiada się przeciwko wycince. Kliknij w link, żeby w kilku krokach założyć lokalny apel i dopisać swoją miejscowość do ogólnopolskiej kampanii. W ten sposób połączysz osoby chcące działać lokalnie i razem będziecie mogli łatwiej coś zaplanować.  

Jako Akcja Demokracja zbieraliśmy słowa poparcia dla Natalii Przybysz, kiedy spłynęła na nią fala nienawiści za szczere wyznanie w sprawie aborcji. Broniliśmy też rzecznika praw obywatelskich, Adama Bodnara, atakowanego przez polityków. Słowa wsparcia, płynące od każdego i każdej z nas, mają wielką moc i dają siłę do dalszego działania w trudnych sprawach. Przekażmy je Obrońcom Puszczy, będącym na miejscu w Białowieży i okolicach. 

Janek z Warszawy założył apel i zebrał już ponad 3 tys. podpisów. Dzięki temu jednym kliknięciem mógł zaprosić wszystkich na sobotnie wydarzenie i wysłać im relację z niego. Teraz ze swoją grupą Obrońców Puszczy przygotowują akcję zdjęciową „Serce dla Puszczy”. W ten sposób okażą solidarność z aktywistkami i aktywistami działającymi na miejscu. Jest to dla nich naprawdę ważne. Możliwości działań jest wiele: pisanie e-maili, organizowanie spotkań, demonstracji, wydarzeń kulturalnych. Zbierz wokół siebie osoby i razem zaplanujecie, co możecie zrobić. Kliknij, by przejść na stronę kampanii.

Powodzenia!

Marta Anczewska z Akcji Demokracji 

PS Aktywiści i aktywistki blokujący ciężki sprzęt do wycinki w Białowieży podejmują w obronie Puszczy ryzyko. 17 osób właśnie zostało wezwanych na przesłuchania i usłyszało od policji zarzuty naruszania porządku, mimo że ich protesty są pokojowe. Pokażmy, że jesteśmy z nimi. Kliknij, żeby założyć apel.

[1] Zakaz wycinania drzewostanów ponad stuletnich wynika z planu zadań ochronnych Natura 2000, planów urządzania lasu oraz dokumentacji dotyczącej zarządzania obiektem Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO Puszcza Białowieska. Fakt naruszenia prawa potwierdza postępowanie prowadzone przez Komisję Europejską.

[2] Marsz w obronie Puszczy Białowieskiej, fakty.tvn24.pl, 24.06.2017 r.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 

Leśnik nie rzeźnik

Już od lipca Lasy Państwowe chcą zacząć zarabiać na komercyjnej sprzedaży mięsa zwierząt zabitych w polowaniach. Planują prowadzić sklepy z dziczyzną w swoich oddziałach. Pokażmy im, jak bardzo zły jest ten pomysł. Podpisz, jeśli uważasz, że powinni zajmować się ochroną przyrody, a nie zamienianiem cierpienia zwierząt na pieniądze.

PODPISZ

Cześć,

Jeszcze w tym miesiącu w głównej siedzibie Lasów Państwowych w Warszawie może otworzyć się … sklep z dziczyzną. Ten dziki pomysł został ogłoszony w czerwcu i wzbudził duże oburzenie internautów [1]. Mają tam być sprzedawane zarówno tusze, jak i przetworzone mięso zwierząt zabitych podczas polowań. Zależność jest jasna. Myśliwi, którzy współpracują z leśnikami, dzięki sklepom będą mieli większy rynek zbytu. 

Istnieje ryzyko, że przez to zwiększy się skala odstrzałów w Ośrodkach Hodowli Zwierzyny [2] i więcej zwierząt umrze w męczarniach. Do końca roku Lasy Państwowe chcą otworzyć kilkanaście takich punktów sprzedaży.

W zeszłym tygodniu zapytaliśmy losową grupę aktywistów i aktywistek Akcji czy powinniśmy uruchomić kampanię na ten temat. Prawie 80% odpowiedzi było twierdzących. Widać wyraźnie, że dla osób działających w ramach Akcji Demokracji zarabianie na zabijaniu zwierząt w wykonaniu Lasów Państwowych jest średnim pomysłem. Jeśli razem zadziałamy i powstrzymamy rozwój tego procederu to nie będziemy musieli obawiać się o zwiększenie skali polowań, a nasza swoboda w korzystaniu z lasów nie będzie ograniczana dla zysku.

Teraz oczy wszystkich są zwrócone na Puszczę Białowieską. Społeczeństwo coraz bardziej sceptycznie ocenia zachowania przedstawicieli Lasów Państwowych, wycinkę i ich podejście do protestujących. Wiele osób ma okazję zobaczyć na własne oczy lub w prasie jak przedsiębiorstwo leśne walczy o wpływy i kontrolę nad lasem. Jeśli nagłośnimy pomysł sklepów z dziczyzną, otwieranych dla czystego zysku, to Dyrektor Generalny nie zdecyduje się na rozwijanie tego kontrowersyjnego biznesu. Nie będzie mógł pozwolić sobie na kolejny społeczny sprzeciw. Podpisz apel jeszcze dziś, zareagujmy szybko.

KLIKNIJ, ABY PODPISAĆ APEL

Polowania są trudnym tematem w Polsce. Stosunkowo wąska grupa ludzi władzy chce dysponować prawem do lasu i przywilejami w nim. Na szczęście świadomi mieszkańcy i mieszkanki (też ci, którzy w wyniku polowań np. stracili domowe zwierzęta) skutecznie protestują. Pod koniec zeszłego roku Minister Szyszko przygotował nowelizację prawa łowieckiego, która dawałaby myśliwym ogromną władzę na terenie lasu, łącznie z możliwością wręczania mandatu za „zakłócanie polowania”. Powstrzymaliśmy ich demonstracją pod siedzibą PiS i wieloma innymi wspólnymi działaniami w sieci. Projekt wpadł w parlamentarny niebyt. Podobnie może stać się w tym przypadku.

Władza boi się dużej mobilizacji. Widzieliśmy to podczas naszych wspólnych działań wokół międzynarodowej umowy handlowej CETA, widzimy to w kampanii przeciw zaostrzeniu prawa do aborcji. Budujmy ruch, pokażmy, że lasy są nasze i mamy prawo współdecydować o tym, co będzie się w nich działo.

KLIKNIJ, ABY PODPISAĆ APEL

Dziękuję,

Marta Anczewska z Akcji Demokracji

 

PS Raport Najwyższej Izby Kontroli na temat Lasów Państwowych z 2015 roku wykazał brak przejrzystości w zakresie przychodów, zbyt wysokie koszty oraz ostrzegał, że przy obecnym działaniu Lasy nie osiągną swoich głównych celów [3]. Te cele to zachowanie i ochrona lasów oraz ekosystemów, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Sprzedaż mięsa na pewno nie pomoże temu sprostać. Powinniśmy uważne przyglądać się ich działalności i alarmować, jeśli wykracza ona poza ustalone kompetencje. To jest właśnie ten moment. Kliknij, żeby podpisać apel przeciw prowadzeniu sklepów spożywczych przez LP.

[1] DZICZYZNĘ Z LASÓW PAŃSTWOWYCH KUPISZ W... KATOWICACH!, silesion.pl, 01.06.2017

[2] Są to takie miejsca, gdzie zwierzęta są hodowanie do wystrzelania (tak jak słynne bażanty, których „wybijaniem” zajmuje się w wolnych chwilach Minister Środowiska). Więcej: Ośrodki Hodowli Zwierzyny na zabój. Tak wygląda myśliwski raj ministra Szyszki, oko.press, 15.03.2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

MEN nie chce edukacji antydyskryminacyjnej. Zaprotestuj! 

Ministerstwo Edukacji chce wykreślić edukację antydyskryminacyjną z programu nauczania! Do jutra trwają konsultacje w tej sprawie. Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” zebrało już ponad 800 podpisów pod apelem domagającym się przywrócenia zapisu o obowiązku prowadzenia walki z dyskryminacją przez szkoły.

Zdaniem tej organizacji  działanie MEN jest szokujące. „Od dłuższego czasu w Polsce mamy do czynienia z rosnącą falą rasistowskiej, ksenofobicznej, homofobicznej nienawiści i przemocy. Edukacja jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, dzięki którym możemy zmieniać świat na lepsze” - piszą twórcy apelu. Zebrane podpisy w piątek zaniosą do ministerstwa. Dołącz do tej akcji, podpisując jeszcze dziś apel.

Nasza Demokracja to nowa platforma internetowa, która umożliwia każdemu i każdej z nas podejmowanie i wygrywanie spraw, które są dla nas ważne. Na stronie internetowej każdy może utworzyć kampanię, przygotować apel. A po zebraniu odpowiedniego poparcia tworzyć wydarzenia i kontaktować się z osobami, które złożyły pod nim swój podpis. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz działać na rzecz ochrony środowiska, praw człowieka, sprawiedliwości czy demokracji, to odpowiedni adres.

Apele zakładane na portalu Nasza Demokracja już zmieniają rzeczywistość. W Opolu udało się przekonać radnych do podjęcia działań, które poprawią jakość powietrza i powstrzymają smog. A pod wpływem apelu, założonego przez uczniów i uczennice, jedno z warszawskich liceów odwołało spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, znanym z seksistowskich wypowiedzi.

Teraz czas zawalczyć o utrzymanie w szkołach edukacji antydyskryminacyjnej!

Z pozdrowieniami,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Tortury we Wrocławiu, w wyniku których zmarł Igor Stachowiak, nie były jedynym przypadkiem. Mariusz Błaszczak musi ponieść odpowiedzialnośćDziś głosownie nad jego odwołaniemZaangażuj swoich znajomych. Najpewniej też nie chcą, by Policja stosowała tortury. Kliknij, i udostępnij im apel do podpisania.

Szerokim frontem przeciwko torturom

Dziś Sejm zajmie się kwestią odpowiedzialności Mariusza Błaszczaka za tortury jakich dopuszcza się policja. Sprawa jest poważna, okazuje się, że nie tylko we Wrocławiu funkcjonariusze razili zatrzymanych prądem. Jak donosi Rzecznik Praw Obywatelskich, takich sytuacji w ostatnich miesiącach było więcej [1]. Nasz głos niezgody na przekraczanie uprawnień przez policjantów musi być silny i zdecydowany!

Po ujawnieniu przyczyn śmierci Igora "poleciały głowy" w Policji. Kolejne ujawniane przypadki wzmacniają nasz głos o dymisję szefa MSWiA. Niewyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które w rządzie odpowiadają za policję, tworzy przyzwolenie na takie patologie. Będzie budowało poczucie bezkarności władzy.

Na środę na godz. 11.00 zaplanowano w Sejmie głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka. Gdy w Sejmie prowadzona będzie walka polityczna, pokażmy, że nie ma naszej zgody na zwierzchników policji, którzy przymykają oczy na nadużycia i łamanie praw człowieka wpodległych im służbachTwoim przyjaciołom i znajomym z pewnością też cierpnie skóra na myśl o tym, że policja może w naszym kraju dopuścić się tortur. Klikając w poniższy link udostępnij im apel do popisania.

Napiszę szczerze: opozycja jest słaba, a Błaszczak ma silną pozycję w rządzie i szansa na jego odwołanie teraz jest niewielka. Tym bardziej jednak potrzebny jest jasny i wyraźny głos sprzeciwu wobec tortur. Czeka nas długa droga, jednak co chwilę wychodzą na jaw skandale służb podległych MSWiA. Pobicie demonstrantów w Radomiu [2], czy europejski skandal na granicy w Terespolu [3]. Im więcej osób zaangażuje się we wspólny, oddolny nacisk, tym większa szansa, że zatrzymamy ten fatalny trend.

Ruch Akcji Demokracji tworzą osoby, dla których ważne są wartości takie jak prawa człowieka, sprawiedliwość czy troska o innych. Wierzymy, że są one trwalsze niż ten czy inny rząd. Dlatego podejmujemy działania w sprawach, które mają fundamentalne znaczenie. Wiemy, że politycy, nawet zamknięci w swoich gabinetach, na długą metę nie mogą ignorować głosów protestu. I z pewnością nie chcą, by kojarzono ich z torturami.

Już blisko 12 tysięcy osób podpisało apel, w proteście na wielomiesięczną bezczynność Ministra, po śmierci Igora we Wrocławiu. Wykorzystajmy moment, gdy temat wraca na pierwsze strony gazet, by głosów przeciw torturom było trzy razy więcej. Wystarczy, że każdy i każda z nas zachęci kilku znajomych do podpisania apeli.

Z pozdrowieniami,

Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Organizacje praw człowieka już od dawna zwracają uwagę, że użycie paralizatorów przez policję stanowi zagrożenie dla życia. W Polsce, poza niebezpiecznym sprzętem, mamy też problem z przemocą w policji. Te sygnały już dawno powinny być ostrzegawczym światłem dla rządu. Ten jednak raporty o agresji wśród policjantów wolał chować do szuflady [4]. Za ignorowanie zagrożenia odpowiada ministerUdostępnij, by zwiększyć presję na jego odwołanie!

 

[1] Paralizator to narzędzie śmiertelne. Trzeba zmienić dotyczące ich przepisy – kolejne wystąpienie RPO do Komendanta Głównego Policji; rpo.gov.pl

[2] Echa ataku Młodzieży Wszechpolskiej na KOD w Radomiu. "Tam, gdzie w polityce pojawia się przemoc, rodzi się faszyzm"; Gazeta Wyborcza, 24-06-2017

[3] Polski rząd lekceważy decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nadal łamie prawa Czeczenów uciekających przed prześladowaniami; Oko.press, 19-06-2017

[4] Papierowe lekarstwo na agresję policjantów. Strategia walki z nadużyciami od dwóch lat leży w szufladzie; dziennik.pl, 23-05-2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Ostatni moment na naciśnięcie PiS, by wyznaczył referendum szkolne przed 1 września, właśnie nadszedł. We środę doręczymy nasz apel i przypomnimy słowa Prezydenta o słuchaniu „suwerena” w sprawie edukacji. Udostępnij słowa A. Dudy swoim znajomym na FB lub e-mailem

Z ust nam to Pan wyjął, Panie Prezydencie

W piątek wniosek ws. referendum może wejść pod obrady Sejmu i zostać przyjęty lub odrzucony. To ostatnia szansa na wyznaczenie terminu referendum przed wejściem w życie - wraz z nowym rokiem szkolnym - reformy Minister Zalewskiej. 

Bilbordy z deklaracją Andrzeja Dudy, że jako Prezydent zamierza wsłuchiwać się w głosy ludzi oraz podobne zapewnienia Beaty Szydło, już wiszą niedaleko Sejmu, Ministerstwa Edukacji i Kancelarii Premier. Zrzuciło się na nie 400 aktywistek i aktywistów Akcji. We środę po południu razem z partnerami organizujemy w ich pobliżu konferencję prasową.

Ta kampania zmierza do finału. Albo ostatnim wysiłkiem uda nam się skłonić PiS do wyznaczenia terminu referendum na tym posiedzeniu, albo przegramy batalię o to, żeby głos blisko 1 mln osób został wysłuchany.

Udostępnij grafiki z wypowiedziami Dudy lub Szydło, by przypomnieć ich obietnice o szanowaniu głosu rodziców, nauczycieli i „suwerena” w sprawie reformy oświaty. Kliknij poniżej, by udostępnić jedną z grafik na FB. Jeśli nie korzystasz z FB, prześlij znajomym e-mail w tej sprawie (możesz skorzystać z gotowego tekstu)

 

We środę po konferencji doręczymy apel z Twoim podpisem do Sejmu. Wśród ponad 10 tys. osób, które poparły nasze żądanie są zarówno zwolenniczki jak i przeciwnicy gimnazjów, czy czteroletniego liceum. To, co nas połączyło, to przekonanie, że władza nie może odwlekać referendum, tylko dlatego, że domagają się tego organizacje krytyczne wobec pomysłów rządu.

Blisko milion osób chce referendum, po to by móc się wypowiedzieć o reformie, zanim wejdzie ona w życie. Taka powinna być kolejność działania w demokratycznym państwie. Aktywistki i aktywiści Akcji stanęli po ich stronie i nasz nacisk w końcu odniósł skutek. Wniosek o referendum z sejmowej zamrażarki został wyciągnięty. Teraz musi zostać przegłosowany na TAK.

Przypomnienie obietnic Prezydenta i Premier, to sposób naciskania na posłów PiS, by wskazali sensowny termin referendum. Zachęć swoich znajomych, by w tym kluczowym momencie kampanii dołączyli do Ciebie. Kliknij poniżej, by udostępnić im grafiki na FB lub tu, by przesłać e-mailem.

 

Z pozdrowieniami,
Maria Świetlik z Akcji Demokracji 

PS Jeśli mieszkasz w Warszawie i korzystasz z Facebooka, dołącz do wydarzenia na profilu Akcji i zrób sobie zdjęcie z Dudą lub Szydło w tym tygodniu. Zaproś na nie znajomych! Pokażmy, że zwracamy uwagę na słowa polityków i oczekujemy od nich spełniania obietnic. Kliknij, by przejść na stronę wydarzenia.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

No TTIP with Japan (wiadomość z 5.07.2017)

A leaked draft shines a light on the Euro-Japanese box of horrors: The new TTIP-like agreement is about to be signed, before ever being seen by the public! It will bring exclusive tribunals for corporations, GMO food and hormone-packed meat. We can still stop it, but we need to act urgently!

 

An Austrian timber company has made a fortune through illegal loggingover the past decade. The trick? Ravaging Romanian forests and then selling the wood to Japan - who conveniently turns a blind eye on illegal timber.

Japan is one of the world’s largest importers of wood. After exploiting the forests in Malaysia, Indonesia and Russia, they are after Europeans forests. And they prefer illegally sourced timber, because it’s cheap.

Last week a new leak revealed how the European Commission and our governments are rushing to sign a new trade deal with Japan. The environmental protection standards are so weak the Executive Director or the Environmental Investigation Agency says if signed the deal would "threaten to derail the global effort against illegal timber trade". [1] But we can stop this. For our forests, for the last remaining virgin forests on our continent.

The EU chief negotiator has just declared the negotiations are at a decisive moment. At a joint summit this Thursday, the EU-Japan deal could be made or broken. Let's break it! We’ve broken these deals with public pressure before. Already over 300,000 people have made themselves heard, and we will be reaching decision makers with ads in the papers they read. Will you add your voice? We only have 24 hours left!

TAKE ACTION TO DEFEND OUR FORESTS

When we saw the documents leaked over the weekend, we were astonished. Another awful trade deal negotiated in total secret, behind closed doors! Has the EU learnt nothing from TTIP and CETA?

What’s more. The EU-Japan deal has all the wrongs that brought tens of thousands of us to anti-TTIP and CETA demonstrations.Private courts for corporations to circumvent democracy. The principles underpinning Europe free from GMOs and hormone-treated meat thrown away. Those unacceptable compromises have mobilised us before, in numbers powerful enough to put TTIP on ice. Now we need to mobilise again!

And it’s urgent: in just 24 hours our leaders will meet to give the negotiations a final push, ahead of the major G20 summit in Hamburg - where German Chancellor Angela Merkel will strive for a major breakthrough in the negotiations. We will be there to take our chance to tell her and other European heads of states that we, the European citizens, object!

With hundreds of thousands of voices we will be loud enough to be heard by those whom we elect to serve us, not corporate profits. We will publish urgent alerts in newspapers and make the EU-Japan treaty too hot to be concluded at the G20 summit. Please join our mobilisation: sign now!

TAKE ACTION TO STOP THIS TTIP WITH JAPAN

European leaders have heard us before on these issues but for them to listen we need strength in numbers. Can you please make sure to forward this email to people you know after you’ve signed? We only have 24h before the meeting.

Determined,

Martin (Berlin / London), Virginia (Madrid), Mika (Bordeaux) and the rest of the We Move Europe team

This campaign is in collaboration with Campact.

[1] https://news.mongabay.com/2017/06/leaked-terms-of-huge-eu-japan-trade-deal-spark-environmental-alarm/

 

 

 

The overlooked evidence: tumors in rats

Hi,

The European Commission is about to propose re-licensing of glyphosate, a toxic chemical to be sprayed all over our food and fields. An arm of the World Health Organisation (WHO) classified it as “probably carcinogenic”, but Monsanto has been fighting back against this analysis by paying for their own corrupt “science” to be produced.

Just last week, a highly-regarded independent scientist analysed the raw data from Monsanto’s industry-paid “studies”, which were recently revealed.[1] His findings? That the WHO is correct! The European regulatory authorities overlooked several tumour incidences in the studies themselves! [2]

Less than four months ago, we started a European Citizens’ Initiative (ECI) with our partners all across Europe to fight against this faulty science and back-room deals on our health. [3] If we meet 1,000,000 signatures, then the European Commission will be forced to respond to our demands! Right now we have 930,000 signatures from EU citizens to ban this toxic pesticide, but we have less than three weeks to get the final 70,000.

If we don’t reach 1,000,000 signatures by the end of the month, the Commission would be able to re-license glyphosate unhindered, without being obliged to consider our ECI. Every single signature counts. Please sign now!

Yes, I will sign the ECI

Our community has been working since November 2015 with our European partners, in Brussels and beyond, to oppose glyphosate and the faulty science that Monsanto is propping it up with. Last summer, we brought our message directly to the member states -- the European Commission tried to re-license glyphosate, but our work denied them a qualified majority of member states voting for the proposal! Instead of the 15 year license they wanted last summer, they only got an extension until the end of this year.

Now the Commission is at it again, trying to extend the life of this poisonous pesticide that is so pervasive that it has been found in almost one of every two peoples’ urine. Last summer, we made member states acutely aware of the massive citizens’ movement brewing against glyphosate, and how unpopular it would be to support re-licensing it. We need to make sure the member states don’t forget our power, and show it to the European Commission, too!

Our European Citizens’ Initiative is the culmination of a Europe-wide coordinated struggle against the toxic weedkiller. Equipped with over 1,000,000 official ECI signatures, we will be legally entitled to a meeting with the Commission, a hearing at the European Parliament, and a written response to our demands. Even more, the Commission will be forced to meet us and respond to us at the same time as both our European Parliament hearing and the vote to re-license glyphosate in the European Commission.

But we’re not there yet! We’re still missing over 70,000 signatures, and only have three weeks to finish collecting if we want to force our hand before the Commission can re-license glyphosate! Your signature can make the difference. We need you, so please sign!

Yes, I will sign the ECI

In solidarity,

Martin (London/Berlin), Joerg (Lübeck), Olga (Bologna), Julia (Warsaw), Virginia (Madrid), and the rest of us at WeMove.EU

 

References

[1] The German Federal Institute for Risk Assessment (BfR) found only four tumour incidences in the revealed studies, whereas an independent scientist reviewing the raw data found 21 tumor incidences. All details to be found in the open letter send by Christopher Portier to Jean Claude Juncker, President of the European Commission from May 28, 2017. https://www.nrdc.org/resources/open-letter-dr-christopher-portier-cancer-expert-his-review-carcinogenicity-glyphosate

[2] The authority concerned with the classification of Glyphosate is the German Federal Institute for Risk Assessment (BfR) http://www.bfr.bund.de/en/home.html, the European Food Safety Authority (EFSA), http://www.efsa.europa.eu/ and the European Chemicals Agency (ECHA), https://www.echa.europa.eu/

[3] Our community organised the European Citizens’ Initiative together with: Campact, Corporate Europe Observatory, CEO, Global 2000 Greenpeace, Health and Environment Alliance, HEAL,, Pesticide Action Network, PAN Europe, Skiftet, Danmarks Naturfredningsforening and more than 90 other European organisations.

 

We are so close -- thanks to you we’re only 70,000 signatures away from declaring that our European Citizens’ Initiative (ECI) is successful! If we can get the rest of these signatures in the next few days, we have a real chance to stop the European Commission from re-licensing glyphosate!

Please help now by forwarding the email below to your friends and family or by sharing on social media.

Share on Facebook
 
Share on Twitter
 
 
 
 
 
 
22 maja 2017 roku zmarł Zbigniew Wodecki. Prawda jest oczywiście taka, że jego dusza wcieli się w kolejne ciało. Będzie on mężczyzną, gdyż taką drogę sobie wybrał i taka jest zasada reinkarnacji - analogicznie kobiety rodzą się ponownie jako kobiety.
Zbigniew narodzi się ponownie i będzie miał szansę osiągnąć Nieśmiertelność (co jest sensem życia) i modlę się, by to się udało i, gdy "wróci ponownie" na pewno pomogę mu to zrobić. 
Chciałem jeszcze napisać, że nawet jeśli ktoś w ogóle nie wierzy w reinkarnację, to jego/jej dusza I TAK WCIELI SIĘ W KOLEJNE CIAŁO. To naturalne prawo, którego nie można w żaden sposób zmienić.
O sobie mogę powiedzieć, że ja tak naprawdę "WIEM, ŻE REINKARNACJA ISTNIEJE".
Jakiś czas temu na stronie Fundacji Nautilus (8-my link na tej stronie) była mowa, że "wracają" ludzie, którzy zginęli w atakach 11 września 2001 roku. Podają fakty, których nie można wytłumaczyć inaczej niż poprzez reinkarnację.
Wędrówka dusz istnieje i dusza Zbigniewa Wodeckiego jest nieśmiertelna i wcieli się na 100% w kolejne ciało. ŚMIERĆ NAPRAWDĘ W OGÓLE NIE ISTNIEJE. 
To bardzo pozytywne. Ponadto sensem życia jest osiągnięcie Fizycznej Nieśmiertelności. Mało kto o tym słyszał, gdyż cała cywilizacja jest oparta na kłamstwie.

 

 

 

 

Chciałem napisać, że ja już od iluś lat CAŁKOWICIE unikam niezdrowych rzeczy takich jak narkotyki, papierosy, rafinowany cukier (i wszystkie produkty, które go zawierają), fast-foody, kurczak z rożna (skóra zawiera dużo niezdrowego cholesterolu), ciasta, torty, słodycze, cukierki, chipsy, zapychacze (paluszki, krakersy), alkohol, lody, kawa czy niesportowe napoje gazowane i będę unikał ZAWSZE i ZACHĘCAM KAŻDEGO DO TEGO SAMEGO!

Ponadto od 14 lat i kilku miesięcy piję wodę mineralną z sokiem cytrynowym - od około 4 lat 0,75l wody z sokiem cytrynowym z połówki cytryny (pn, śr, piąt, sob). To naturalny sposób na zdrowie i odporność. NA NIC SIĘ NIE SZCZEPIĘ - nawet w ogóle nie jeżdżę do krajów, gdzie są wymagane szczepienia, gdyż uważam, że są niebezpieczne.

Wiedza na temat witaminy C jest bardzo mało popularna, gdyż ogromne koncerny farmaceutyczne z uwagi, że jest bardzo konkurencyjna wobec leków syntetycznych (i nie można jej opatentować i sprzedawać jako lekarstwa) i licząc na własne gigantyczne zyski, ukrywają jej skuteczność przed opinią publiczną!

 

 

Dlaczego śmierć żywej istoty (np. człowieka) ma być naturalną rzeczą we Wszechświecie stworzonym przez Boga, który jest Miłością? Ze śmiercią często związana jest starość. Starzenie, pogarszanie się pamięci oraz zdrowia ma być RZEKOMO naturalną rzeczą. Niestety wiele setek milionów ludzi na Ziemi uwierzyło w obie powyższe BZDURY.

Naturalnym stanem wszystkiego, co żyje jest NIEŚMIERTELNOŚĆ. Ludzie sądzą inaczej, gdyż cała cywilizacja jest oparta na kłamstwie.

Dla mnie starzenie i śmierć są nienaturalne, gdyż "włączyłem myślenie" i doszedłem do prawdziwego wniosku, że w ogóle nie mogą być naturalne, gdyż Nieskończona Boska Miłość na pewno w ogóle nie wymyśliła Wszechświata, w którym te dwie rzeczy (związane z cierpieniem) są naturalne.

Starzenie i śmierć wynikają z fałszu, który w ogóle nie pochodzi od Stwórcy Wszechmogącego. Czas, żeby ludzie przestali wierzyć w wierutne bzdury, że starzenia i śmierci w żaden sposób nie da się uniknąć.

 

 

Pokonanie śmierci (osiągnięcie Życia Wiecznego) to sens życia każdego z Nas. Wtedy kończymy cykl reinkarnacji i nie musimy już umierać i wcielać się w kolejne ciało. Jesteśmy wyzwoleni z nużącego, niekończącego się cyklu odradzania się w kolejnych wcieleniach.

Jak osiągnąć Nieśmiertelność (Życie Wieczne)?

Żeby osiągnąć Nieśmiertelność (Życie Wieczne) potrzebne są 3 rzeczy:

1. Trzeba odnaleźć Prawdziwą Miłość. Najważniejszym jej przejawem jest gotowość oddania życia za przyjaciół Twoich ("I die for You" - Robin Hood mówi, że za Lady Marian odda nawet swoje życie). Prawdziwa Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie wywyższa się, nie wie, co to nienawiść, gniew, złość - po prostu nie ma w niej żadnego przejawu fałszywego ego.

W filmie Robin Hood: książę złodziejów postawę taką prezentuje tytułowy bohater, który jest gotowy oddać swoje życie za ukochaną Lady Marian. Ostateczny sekret bycia mistrzem życia (mistrzem kung fu) polega na byciu wolnym przed lękiem przed śmiercią.

 

U takiej osoby, która, jak Robin, jest w stanie oddać swoje życie za innego człowieka występuje w takim momencie całkowite zaniknięcie świadomości fałszywego ego.

 

Robin Hood (w scenie gdy wpada przez okno do zamku, żeby ratować Lady Marian) jest Prawdziwym Bogiem na Ziemi, gdyż kieruje się tylko Miłością do ukochanej i jest gotowy oddać za nią życie. Z tego też powodu jest całkiem czysty i Bóg go chroni i nie pozwala mu umrzeć.

 

W sytuacji występującej w historii o Robin Hoodzie na miejscu bohatera powinniśmy być w pełni głupi, a nie mądrzy. W tej sytuacji, gdy na długiej chuście Robin wpada przez okno ratować swoją miłość, fałszywe ego (ono nie pochodzi od Boga) podpowiada lęk, a Dusza (Prawdziwa Miłość) podpowiada odwagę. Taką odwagę, że Robin jest gotowy oddać życie za Lady Marian.

 

Bohater jest całkowicie „głupi” ponieważ jest na śmierć zakochany. I na tym polega sens Prawdziwej Miłości, która pokonuje śmierć. Ktoś kto Prawdziwie kocha odda życie za przyjaciela/przyjaciółkę.

 

W tej Prawdziwej Miłości nie ma żadnego lęku, gdyż lęk jest fałszywy i nie pochodzi od Boga. W opisanej sytuacji Robin nie kierował się żadną mądrością, która jest marnością z Biblii („vanitas vanitatum et omna vanitas” – „marność nad marnościami i wszystko marność”).

Prawdziwa Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie wywyższa się, czyli nie ma w niej nic, co pochodzi od fałszywego ego, które wynika z odejścia od Nieskończonej Boskiej Miłości.

Jest także Prawdziwa Miłość do samego siebie. Należy bezwarunkowo kochać siebie takim, jakim się jest, nawet  z różnymi wadami. W Prawdziwej Miłości do samego siebie nie ma żadnego przejawu fałszu - chodzi o to, że jest zero nienawiści do siebie. Obecnie masa ludzi palących papierosy nie ma Prawdziwej Miłości do siebie, gdyż szkodzą sobie zatruwając płuca nikotyną. Robią to, gdyż nie kochają siebie w pełni. Inne przejawy szkodzenia sobie (alkohol, narkotyki, jedzenie rafinowanego cukru i fast-foodów oraz tandetnej żywności spod znaku chipsy) to też przejaw tego, że ludzie w pełni siebie nie kochają i dlatego karają się podświadomie jedzeniem i piciem tych trucizn. Gdy ktoś ma Prawdziwą Miłość do samego siebie nie karze swojego ciała szkodzącymi mu substancjami. Prawdziwa Miłość do siebie to też to, że kochamy siebie w pełni i nie dajemy sobą niesprawiedliwie pomiatać. Nie odgrywamy NIEPOTRZEBNIE roli męczennika/męczennicy, gdy mamy rację,  a jacyś źli ludzie chcą zrobić nam na złość. Nie musimy niepotrzebnie cierpieć.

 

 

zdjęcie przedstawiające Robin Hood'a (Kevin Costner) i Lady Marian Dubois (Mary Elizabeth Mastrantonio)

 

2. Całkowite uwolnienie się od złej strony

Drugą rzeczą (i przedostatnią) jest to, że musimy całkowicie uwolnić się od zła, które jest fałszywe i wynika z nienawiści. Musimy dogłębnie poznać siebie i uwolnić się od swojej złej strony (fałszywego ego).

 

Najskuteczniejszym sposobem uwalniania się od zła jest płacz. Jest to „katharsis” – oczyszczenie duszy z grzechów.

Od fałszywego ego pochodzi także lęk i od niego też musimy się całkowicie uwolnić. Prawie całe życie pracowałem nad całkowitym uwolnieniem się od fałszywego ego (czyli, żeby nie było we mnie żadnego zła ani żadnego lęku). Całkowicie uwolniłem się już od złej energii sadomasochistycznej. Poprzez płacz uwolniłem się także od niesprawiedliwego oceniania innych ludzi. Wyrzuciłem też z sobie masę złej energii. Jest jeszcze jeden przejaw zła od którego muszę się uwolnić i już prawie całkowicie to uczyniłem. Pracuję nad tym od 2 sierpnia 2011 roku i jestem bardzo blisko sukcesu. 
Podobnie przez długi czas uwalniam się od lęku i został mi tylko jeden przejaw lęku, od którego muszę się uwolnić. Jestem bardzo blisko od uwolnienia się od niego. 

Jest też trzeci przejaw fałszu (ego) - fałszywe koncepcje, związane z możliwością zranienia Cię. Gdy tego nie masz w ogóle, to NIC NIE JEST W STANIE CIĘ ZRANIĆ - ŻADNE SŁOWA I NIC INNEGO.

Przez kilka ostatnich miesięcy wykonałem ogromną pracę i bardzo niewiele dzieli mnie od WIECZNEGO ŻYCIA z moją żoną z poprzednich żyć, która w moim pierwszym życiu nazywała się Miriam z Magdali lub, jak jest znacznie bardziej znana, Maria Magdalena.

3. Wiara w to, że można żyć wiecznie. Że będą mijały setki, tysiące, miliony, miliardy lat, a My nie umrzemy.

Trzecia rzecz to wiara w to, że można żyć wiecznie – że ciało to wytrzyma i nie zestarzejemy się i nie umrzemy. Tu chodzi jedynie o wiarę – trzeba jedynie uwierzyć i nic więcej.

 

Obecnie ludzie mają głębokie przekonanie o tym, że muszą się zestarzeć i dlatego tak się dzieje, ale gdy wyrobimy w sobie przekonanie, że jesteśmy wiecznie młodzi, to tak się stanie.

 

Lęk przed śmiercią (myśl, że umrzemy) powoduje ją. Nasze myśli są twórcze i tworzą nasz świat. Gdy będziemy mieli 100% pewność, że jesteśmy Nieśmiertelni tak się stanie.

 

Do tego potrzebna jest także wiara, która, jak wiadomo, czyni cuda. Poprzez stosowanie filozofii kung fu w moim życiu doszedłem ostatecznie do opisanego sensu życia (pokonanie śmierci).

Dla człowieka żyjącego Wiecznie cały czas jest Wieczne Teraz. Upływ czasu nie ma dla niego żadnego znaczenia. Ten człowiek jest wiecznie młody i nawet gdy dla świata minie milion lat dla niego będzie nadal Wieczne Teraz. I po kolejnym milionie lat też Wieczne Teraz. I tak przez Wieczność.

 

Prawdopodobnie bardzo odkrywcze jest zdanie: „Kto zwycięża innych jest tylko silny. Kto zwycięstwo nad sobą odnosi jest człowiekiem potężnym”. Najtrudniej jest wygrać z samym sobą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecam stronę Fundacji ICPPC (http://www.icppc.pl/antygmo/), gdzie pojawiają się nowe wpisy do arcyważnej sprawy dla Polski. Najnowsza informacja to: "Kukiz' 15 ostrzega: PIS chce wprowadzić w Polsce GMO!"

 

Ostatni wpis na stronie to: Konsultacje w sprawie ustawy o GMO - 10-11 maja 2017

 

 

Na spotkaniu 21 kwietnia (piątek) od godz. 10:00, kiedy była procedowana ustawa, mogąca otworzyć Polskę na GMO, Lena Huppert ze "Stowarzyszenia Polska wolna od GMO" powiedziała coś, co prezentuję poniżej:

Mówiła (bardzo bardzo zniesmaczona wystąpieniem ministra Szyszki), że "pan profesor wypowiadał się jako polityk i naukowiec, ale chyba zapomniał o ekonomii. Nie wypowiadał się jako ekonomista, a przecież to my, suweren, ten element społeczny, który jest tak bardzo lekceważony od co najmniej 10 lat i który podkreśla od wielu wielu lat i kolejnym rządom, poprzednia koalicja (PO-PSL) też miała z nami do czynienie - też nie wiele udało nam się wskórać. Natomiast ten rząd, który kiedyś wychodził do nas i obiecywali nam zgodnym chórem, że jak tylko dorwą się do władzy będą zakazy.

Osobiście bywałam u pana profesora Szyszko, którego witamy ponownie, widzę, że wchodzi, na konsultacjach i zapewniał mnie, że GMO to jest zagrożenie, że absolutnie nie będzie. A nawet kiedyś na konsultacjach postawił mi herbatę i powiedział, że szlachectwo zobowiązuje i nie pozwolił mi zapłacić. To ja się pytam, kto finansuje pana profesora dzisiaj i cały rząd? Czy to nie przypadkiem ten czynnik społeczny to robi? I tu ekonomia już nie gra roli? i tu szlachectwo już nie zobowiązuje?

A co z tymi miliardami, które wydajemy na pasze wpychając je w kieszenie obcych koncernów zamiast produkować je w Polsce?

Plus badania, które finansowane są także z naszych kieszeni?

Czy można przypadkiem polskie dodatki do paszowe wykorzystać do polskich pasz? Bo jak wiemy, proszę państwa, mają tajemnicze,jak to się nazywa, antyżywieniowe substancje. Oczywiście są tak grozne, że w porównaniu z GMO to pestka. Pan profesor, jako naukowiec, na pewno dobrze to wie.

I te śmieszne 3 km, które nam się wciska myśląc, że jesteśmy idiotami. Proszę państwa, duże gospodarstwa nikogo nie będę musiały pytać o zgodę, bo są tak duże, że mają wewnątrz swoich gospodarstw 3 km.

A więc nabijacie kolejny raz, kolejny rok, kolejny rząd w kułak, w butelkę czynnik społeczny i całe społeczeństwo, prawdopodobnie ulegając, bardzo elegancko, naciskom lobbystów i koncernów i twierdzicie, że coś za coś, a sojusznik się śmieje. Śmieje się z nas bo już praktycznie przejął całą Polskę. Apeluję więc, żeby ten rząd, który już kolejny rok udaje, że nie jest w stanie nic zrobić, podał się do dymisji. To jest najkrótsza piłka.

A wśród naszego czynnika społecznego jest dostateczna ilość ekspertów prawdziwych, którzy bez obawy wprowadzą ten prosty zakaz i nie będą nam na siłę wciskali stref, których sobie po prostu zwyczajnie nie życzymy, stref które są po prostu niepotrzebne."

 

Lena udostępniła wypowiedz prof. Wiąckowskiego, który od lat zajmuje się GMO:

Mówił, że "genetycznie zmodyfikowane organizmy nie są nam do niczego potrzebne, nie są w niczym lepsze od zwykłych i są bardzo niebezpieczne", "Jeżeli bylibyśmy suwerennym krajem, to nie moglibyśmy popierać ani szczepionek (bo bardzo razi te 500 złotych na dziecko przy obowiązującym ludobójstwie naszych niemowląt), a po drugie to samo dotyczy GMO. Na temat GMO napisałem 2 książki i ponad 40 artykułów. Pomysł, że można uprawiać rośliny GMO w kilku różnych miejscach w Polsce jest niepoważny, gdyż rośliny, także te modyfikowane GMO rozprzestrzeniają się z wiatrem, ostatnio w Polsce bardzo silnym"... "po kilku latach cała Polska będzie miała GMO i o to przecież chodzi".

 

 

Tutaj link do filmu "GMO - dosyć tych kłamstw! Jolanta Dal w Sejmie (21.04.2017):

https://www.youtube.com/watch?v=eXtLC-2aT48

 

 

Jolanta Dal bardzo dobrze powiedziała, że bardzo mętne i pokrętne wyjaśnienia ministra Szyszko przypominały sytuację dziecka, które jak nie chce powiedzieć prawdy, to tak kręci. Jadwiga Łopata dodała o tej sytuacji, że według niej "dzieci są bardziej PRAWDOMÓWNE".

Poniżej link do filmu "Stop GMO - Jadwiga Łopata krytycznie o efektach posiedzenia komisji sejmowych w sprawie GMO":

https://www.youtube.com/watch?v=mgLNip-Tipo

 

 

Ludzie odpowiedzialni ze chore, złe rzeczy, o których mowa powyżej - "a sojusznik się śmieje. Śmieje się z nas, bo już praktycznie przejął całą Polskę", związane głównie z GMO, skazują się na cierpienie razy milion do potęgi milionowej. Zarówno ludzie z koncernów, wprowadzających GMO, jak i ludzie, którzy stworzyli ustawę, mogącą otworzyć Polskę na GMO oraz ludzie z rządu polskiego, który, też moim zdaniem, powinien podać się do dymisji.

I jeżeli myślą, że jakimś nieziemskim trafem unikną przeogromnej kary za to przeogromne zło, to wierzą w "bujdę na resorach".

NA SZCZĘŚCIE KAŻDE ZŁO MUSI ZOSTAĆ UKARANE. A KAŻDE DOBRO WYNAGRODZONE.

EKSTREMALNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ (ZŁO) ZOSTANIE POKONANA - NA 100% :) TAKIE JEST PRAWO BOGA I NIKT PRZED TYM NIE UCIEKNIE :)

 

 

Dlatego właśnie chcę, żeby najbardziej zli ludzie odpowiedzialni za wszystkie chore rzeczy (w tym chorą ustawę, mogąca otworzyć Polskę na GMO), przeszli na właściwą stronę, gdyż są oni NAPRAWDĘ DOBRZY. Zło to fałszywa natura i najstraszniejsza choroba świata i najbardziej chore dusze na świecie chcą NAPRAWDĘ WYZDROWIEĆ Z TEJ CHOROBY I BYĆ NIEŚMIERTELNYMI LUDZMI.

Jeszcze nie jest za pózno, żeby uniknąć przeogromnej kary i zmienić się na lepsze. Zło powoduje, że jest nam zle, a dobro powoduje, że jest nam dobrze. Wy sami decydujecie o tym, co wybieracie, gdyż każdy ma WOLNĄ WOLĘ. Dlatego zachęcam najbardziej złych ludzi na Ziemi, aby zaczęli wybierać dobro, gdyż wybierając przeogromne zło, skazujecie się na straszne cierpienie, a ja chcę, żebyście go uniknęli i wy też naprawdę tego chcecie, gdyż Wasze dusze są naprawdę DOBRE.

Wybór zła to zły wybór, a Wy zrobicie jak będziecie chcieli, ale zachęcam do wycofania się ze zła, gdyż JESZCZE NIE JEST ZA PÓZNO, a ja chcę pomóc Wam wyzdrowieć z najstraszniejszej choroby świata - zła.

 

 

 

 

 

Ani „dialog”, ani „obywatelski” – spotkanie nt. CETA to farsa – komunikat prasowy

 

Zaplanowany na piątek, 7 kwietnia „Dialog Obywatelski” z udziałem komisarz ds. handlu Cecilli Malmström to zaprzeczenie zarówno idei dialogu, jak i szacunku dla społeczeństwa obywatelskiego. Program wydarzenia nie pozostawia złudzeń: o głos ws. CETA poproszeni zostali wyłącznie zwolennicy umowy. Polskie organizacje społeczeństwa obywatelskiego protestują przeciw cenzurze w debacie i takiemu sposobowi prowadzenia „dialogu”.

Taki jednostronny wybór prelegentów to skandal. – zauważa Maria Świetlik z Akcji Demokracji. Wiemy, że międzynarodowe korporacje forsują umowy takie jak CETA i TTIP, bo umocnią one ich uprzywilejowaną pozycję. Chętnie jeszcze raz przedstawią „korzyści”. Ale to nie impreza lobbystów, tylko spotkanie z przedstawicielką władzy publicznej. Z naszego sondażu wynika, że 38% społeczeństwa chce tej umowy. – podkreśla Maria Świetlik i pyta: – Dlaczego 42%, które są przeciwne, nie są reprezentowane w czasie tego Dialogu pani komisarz Malmström? Mamy do czynienia z cenzurą, a nie z dialogiem – podsumowuje.

 
(zrodlo: INSPROwnik 4/2017) 
 
 
Polskie władze strasznie chciały podpisania chorej umowy CETA. W jej myśl Polska może być zalana żywnością GMO z Kanady. Tylko jaki miały w tym interes skoro 75-80% obywateli Polski W OGÓLE NIE CHCE GMO?? To ewidentne działanie PRZECIWKO SWOIM OBYWATELOM.
Do tego, żeby podpisywać chorą umowę władzom bardzo się śpieszyło, ale gdy jest dobra Ustawa o Sprzedaży Żywności przez Rolników w myśl której zdrowa, smaczna żywność byłaby dostępna w sklepach i restauracjach to jakoś nie. Wiele, wiele tygodni walki głównie Fundacji ICPPC nie doprowadziło NIESTETY do wprowadzenia tej dobrej ustawy!
Dochodzę do jasnego wniosku, że WSZYSTKO JEST NA ODWRÓT. To, co jest w 100% złe i chore jest jak najszybciej wprowadzane (chora CETA), a to, co jest w 100% dobre na razie w ogóle nie jest wprowadzane. 
Oby wszyscy (trochę ponad 40 milionów) obywateli Polski miało JASNY OBRAZ, że ogólnie WSZYSTKO JEST NA ODWRÓT. Niestety wcale tak nie jest. Bardzo wielu Polaków i bardzo wiele Polek doskonale widzi, co się wyrabia. I bardzo dobrze. Najlepiej, żeby WSZYSCY zdawali sobie sprawę z chorej sytuacji opisanej powyżej.
Sytuację tę doskonale ilustrują też cztery słowa: "SPRAWIEDLIWOŚĆ KRZYCZY! TELEWIZJA MILCZY.".
Na przykładzie sytuacji z CETA od razu wyszło, kto jest po stronie polskiego społeczeństwa, a kto po stronie korporacji. Chyba 34 z 35-ciu posłów Kukiz'15 głosowało przeciwko tymczasowemu stosowaniu CETA, a Piotr Apel z Kukiz'15 powiedział, że: "Zgoda na tymczasowe stosowanie CETA to zdrada stanu". W 100% zgadzam się z tą wypowiedzią i w 100% ją popieram.
Kukiz'15 działa ogólnie dla dobra Polaków, a PiS dla dobra obcych, robiących totalnie chore rzeczy.
PO i PiS w większości z tego co pamiętam głosowały za tymczasowym stosowaniem CETA, a np. Kukiz'15 przeciwko tymczasowemu stosowaniu tej CHOREJ umowy. Wielka szkoda, że Kukiz'15 nie są partią rządzącą, bo chora CETA zostałaby NA PEWNO ODRZUCONA...
CETA prawdopodobnie od lata tego roku ma wejść w życie, bo choroba psychiczna (zło) tak sobie wymyśliła. Oby wszystkie parlamenty krajów UE odrzuciły tę CHORĄ UMOWĘ i żeby jak najszybciej znalazła się na samym dnie śmietnika, gdzie jest jej miejsce.
Zresztą cała sprawa z CETA to JEDNO WIELKIE OSZUSTWO, ponieważ miliony ludzi w Europie i w Kanadzie W OGÓLE NIE CHCIAŁO TEJ CHOREJ UMOWY i setkami tysiący osób protestowało przeciwko niej. Rządy krajów UE zawiodły swoje społeczeństwa - pomimo wielotysięcznych protestów, jednoznacznych raportów wolały słuchać lobbystów ponadnarodowych korporacji (chorych psychicznie na zło ludzi).
Po odrzuceniu przez rząd Walonii CETA powinna być martwa. GDYBY istniała tu SPRAWIEDLIWOŚĆ. A że była jedynie chora poza granice absurdu NIESPRAWIEDLIWOŚĆ, nie stała się NIESTETY MARTWA.
Dziwne tylko, że zło (choroba psychiczna - bardzo bardzo ciężka i zaawansowana) w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że czyniąc to potworne zło w związku z tą chorą umową, skazuje się na cierpienie razy milion do potęgi milionowej. 
Wasz wybór jest bardzo bardzo dziwny - mam na myśli wybór zła. Jeśli myślicie, że jakimś niesamowicie szczęśliwym trafem unikniecie kary za swoje zło, to wierzycie w "bujdę na resorach". 
 
Dlatego właśnie chcę, żeby najbardziej zli ludzie odpowiedzialni za chore umowy zawierane obecnie na całym świecie i inne chore rzeczy, przeszli na właściwą stronę, gdyż są oni NAPRAWDĘ DOBRZY. Zło to fałszywa natura i najstraszniejsza choroba świata i najbardziej chore dusze na świecie chcą NAPRAWDĘ WYZDROWIEĆ Z TEJ CHOROBY I BYĆ NIEŚMIERTELNYMI LUDZMI.
Jeszcze nie jest za pózno, żeby uniknąć przeogromnej kary i zmienić się na lepsze. Zło powoduje, że jest nam zle, a dobro powoduje, że jest nam dobrze. Wy sami decydujecie o tym, co wybieracie, gdyż każdy ma WOLNĄ WOLĘ. Dlatego zachęcam najbardziej złych ludzi na Ziemi, aby zaczęli wybierać dobro, gdyż wybierając przeogromne zło, skazujecie się na straszne cierpienie, a ja chcę, żebyście go uniknęli i wy też naprawdę tego chcecie, gdyż Wasze dusze są naprawdę DOBRE.
Wybór zła to zły wybór, a Wy zrobicie jak będziecie chcieli, ale zachęcam do wycofania się ze zła, gdyż JESZCZE NIE JEST ZA PÓZNO, a ja chcę pomóc Wam wyzdrowieć z najstraszniejszej choroby świata - zła.
 
Za to, co obecnie (20.03.2017) dzieje się w Syrii (np. torturowanie lekarzy, mających udzielać pomocy cywilom czy naloty bombowe na szpitale) odpowiedzialna jest choroba psychiczna (zło), która jest KOSZMAREM tego świata i trzeba dążyć do tego, by świat uwolnił się całkowicie od tego koszmaru.
Neo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przyjedz! Długi weekend w Puszczy
Pozdrowienia z Puszczy Białowieskiej! Piszę do Ciebie, żeby Cię tutaj zaprosić. Puszcza Cię potrzebuje! Mamy wielką nadzieję, że dasz radę dotrzeć tu w długi weekend. Bo właśnie teraz warto wesprzeć lokalną społeczność i wybrać się na przykład na Spacer po Puszczy z Adamem Wajrakiem. Jest w nas siła. Pokażmy, jaka! Zapraszamy do Białowieży na Weekend dla Puszczy - czyli spacery, spotkania z niesamowitymi ludźmi, koncert, pokaz filmu, warsztaty dla dzieci i inne atrakcje. Wszystko dla Puszczy!

POZNAJ SZCZEGÓŁY »
 

Zabierz znajomych i rodzinę! Nie masz z kim przyjechać? Koniecznie wpadnij i tak, w gronie Obrońców Puszczy nigdy nie poczujesz się samotnie. W programie znajdzie się coś dla każdego – od koncertu Stanisława Soyki, przez spotkanie i spacer po Puszczy z Adamem Wajrakiem, pokaz filmu “Przecież tu jest wszystko”, spacery ornitologiczne, warsztaty przyrodnicze, zajęcia dla dzieci, po… nasłuchiwanie nietoperzy.

Atrakcji nie zabraknie, a to wszystko w dniach 15-18 czerwca w Białowieży i okolicach. Dokładne informacje o programie i wszelkie niezbędne szczegóły znajdziesz na obroncypuszczy.pl/weekend.

DOŁĄCZ »

 

 

Wiem, że Puszcza jest dla Ciebie ważna. Mam więc ogromną nadzieję, że spotkamy się w tym niesamowitym lesie.

Do zobaczenia!
Kasia Jagiełło
Greenpeace

PS. Nawet jeśli nie możesz pojawić się osobiście, wciąż możesz zostać Obrońcą Puszczy. Jak? Zobacz tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 
Żywność wolna od GMO w Twoim sklepie? Zdecyduj sam!
  Logo Instytut Spraw Obywatelskich  
 
 
Konsumencie,
 
 
Czy chcesz, aby w sklepach, w których robisz swoje zakupy był wybór odpowiednio oznakowanej żywności wolnej od GMO? 
Jako ich klient powiedz im to wprost!
Pamiętaj, „klient, nasz Pan”, a w tej grze to Ty rozdajesz karty! To przede wszystkim w interesie sprzedawców jest, by dostosowywać swoją ofertę do Twoich oczekiwań.
Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy aplikację, która w prosty sposób umożliwi Ci wysłanie apelu do największych sklepów i sieci spożywczych w Polsce z prośbą o wprowadzenie do ich asortymentu żywności wyprodukowanej bez użycia organizmów modyfikowanych genetycznie i jej promocję. 
Poświęć minutę czasu, która może dać widoczne zmiany.
 
 
  Wprowadź wolne od GMO do sklepów!  
 
 
Wprowadź „wolne od GMO” do sklepów
 
 
 
Czy wiesz, że: 
• już ponad 40 tysięcy osób podpisało się pod naszą petycją w sprawie wprowadzenia przepisów dotyczących znakowania żywności "wolne od GMO"? 
• ponad 73 % badanych chce wprowadzenia takiego oznaczenia w Polsce? 
• 9 na 10 rodziców dzieci do lat dwóch chciałoby mieć świadomość podczas zakupów, które produkty są "wolne od GMO”? 

 

 

 

We are not bargaining chips. 

The Brexit negotiations are about to begin. After months and months of uncertainty and chaos Britain and the rest of the EU are finally about to sit down and start working out a deal. But so far both sides have failed to give certainty to the millions of EU and British citizens that have built homes, careers and lives in the UK or EU.

After the recent UK election, Theresa May’s government is weak and unstable. Her own party is divided on Brexit and she is having to reevaluate her hardline approach to Brexit. This means the British government is vulnerable to pressure. And our community can help force her, and her government to stop playing games with people’s lives.

The issue of citizens rights is going to be front and centre in the negotiations. Both sides have said it is a top priority but they are far from in agreement on what that deal will be. Now is the moment to launch a campaign because this issue is at the top of the agenda and this gives us real leverage to pressure the decision makers. So we have an opportunity now to push both sides to settle this issue early for the benefit of millions of people.

Can you take action now to tell EU and UK leaders to immediately guarantee the full rights of EU citizens living in Britain, and British citizens living in the rest of the EU?

Yes I stand with EU and UK citizens.

The potential impacts of residence or employment rights not being granted are huge. Families could be torn apart, the elderly could be deprived of their pensions, sick people could be denied their health care, workers could be discriminated against. The fact that these potential consequences are so far-reaching and disruptive means that millions of people in the UK and across the EU are already living with huge amounts of stress while the situation remains unresolved.

The EU has said it wants to resolve this issue quickly, but seems there are big differences between its position and that of the UK government. EU citizens, and UK citizens who live in the UK or EU don’t deserve to be an item somewhere in the negotiating agenda - they deserve immediate action to give their lives the certainty we all take for granted.

If we can raise the temperature on this issue we can push a weak British government to grant full rights, and give EU negotiators extra room to demand fair treatment.

For too long Brexit has been the abstract plaything of political elites. They’ve been treating ordinary people with contempt and simply as something  on their to-do list. Our community will always stand up for ordinary citizens who are facing uncertainty about their future. Now is the time for us to fight for the rights of people who didn’t ask to be put in this awful situation. Can you stand with us?

Yes I stand with EU and UK citizens.

Thank you,

Martin (London/Berlin), Julia (Warsaw), Jörg (Lübeck), Olga (Bologna), Virginia (Madrid), Mika (Bordeaux)
and the rest of us at WeMove. 

PS - The Brexit negotiations are set to last 2 years. WeMove is planning to take action every step of the way during the negotiations to make sure we can put forward our values. Can you help us spread the word by forwarding this email?

 

 

       Dzień dobry

Wiem doskonale, jak bardzo zależy Ci na tym, by przyroda miała się jak najlepiej. Dlatego właśnie piszę do Ciebie, bo pilnie potrzebujemy Twojego głosu dla dobra pszczół. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce w Unii Europejskiej zapadnie decyzja, która może zaowocować całkowitym zakazem stosowania toksycznych dla nich pestycydów. Aby tak się stało, w maju propozycję zakazu muszą poprzeć państwa członkowskie. Dlatego właśnie piszę z gorącą prośbą: podpisz apel do ministra Jurgiela, by Polska stanęła po stronie pszczół.

Podpisz apel »
 

Nie muszę Ci pewnie opisywać, jak wiele zawdzięczamy owadom zapylającym. Jak się domyślam, wiesz doskonale, że duża część tego co jemy jest zależna od ciężkiej pracy pszczół, trzmieli i innych zapylaczy. Niestety człowiek nie zawsze potrafi odwdzięczyć się za ten trud. Pestycydy, które stosuje się na polach i w sadach, szczególnie te z grupy neonikotynoidów, są śmiertelnie szkodliwe dla pszczół.

Greenpeace i tysiące ludzi takich jak Ty od dawna głośno mówią o konieczności ochrony tych wspaniałych owadów. Między innymi dzięki Twojemu zaangażowaniu możliwe są badania naukowe, publikujemy raporty i docieramy do polityków z informacjami o znaczeniu zapylaczy i zagrożeniach, jakie im stwarza człowiek.

W roku 2013 Unia Europejska zaalarmowana szkodami, jakie pszczelej populacji wyrządzają neonikotynoidy, wprowadziła częściowy zakaz stosowania tych środków. Kilka miesięcy temu Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności na podstawie danych dostarczonych przez producentów pestycydów stwierdził, że wszystkie obecnie dopuszczone zastosowania neonikotynoidów stanowią wysokie zagrożenie dla pszczół lub że takiego zagrożenia nie można wykluczyć. Dlatego Komisja Europejska zaproponowała całkowity zakaz stosowania trzech groźnych neonikotynoidów. Głosowanie państw członkowskich UE nad tą propozycją odbędzie się najprawdopodobniej już w maju.

Dla dobra pszczół, innych zwierząt oraz nas wszystkich, apelujemy do ministra rolnictwa o to, aby nasz kraj poparł całkowity zakaz stosowania neonikotynoidów i stał się prawdziwie przyjaznym pszczołom. Bardzo proszę - dołącz do apelu i namów do tego też swoich znajomych! Sprawa jest bardzo pilna.

Podpisz apel »

 

 

Stoimy przed ogromną szansą, która będzie kamieniem milowym na drodze do Europy wolnej od najgroźniejszych pestycydów, produkującej żywność w sposób jak najmniej szkodzący pszczołom. Oczywiście to długa droga, ale jeśli nie uda nam się dokonać tego kroku, do którego potrzebujemy również Twojego podpisu, szansę stracimy na długo.

Pokażmy siłę roju przyjaciół pszczół, powiedzmy ministrowi rolnictwa, jak ważne są pszczoły i zrównoważone rolnictwo!

Dziękuję bardzo za Twoje poparcie,
Kasia Jagiełło
Greenpeace

 

 

Czy wiesz ile Twoich pieniędzy idzie na prywatne autostrady?

Dzień dobry,
w czerwcu 2017 r. w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł mówiący o ogromnych sumach jakie przekazuje budżet państwa koncesjonariuszom autostrad pod wymownym tytułem: „Wypłaty z publicznej kasy na prywatne autostrady coraz wyższe. Wynoszą już więcej niż wpływy z systemu viaToll.” 
Autor, Andrzej Kublik przytacza w nim następujące dane: „W 2016 r. na konta KFD (Krajowy Fundusz Drogowy) z opłat za przejazdy tymi odcinkami A1 i A2 wpłynęło 138,5 mln zł, czyli 6,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast zarządcom tych autostrad KFD wypłaciło za dostępność 1 mld 555 mln zł, czyli niemal jedną piątą więcej niż rok wcześniej.” 
Dalej czytamy: „po odliczeniu wpływów z płatnych odcinków A1 i A2 o łącznej długości prawie 260 km rządowy Fundusz przekazał zarządcom tych autostrad na czysto ponad 1,4 mld zł. To ponad 25 mln zł więcej niż wyniosły na czysto dochody KFD z systemu viaToll - elektronicznych opłat drogowych od ciężarówek pobieranych na koniec zeszłego roku na sieci 3,3 tys. km państwowych dróg. Innymi słowy, dochodów z viaToll nie starczyło na pokrycie w pełni rachunków prywatnych zarządców dwóch odcinków autostrad.”
 
 
 
W maju 2017 r. grupa organizacji pozarządowych skierowała do wicepremiera M. Morawieckiego pismo, w którym zwraca się o rozszerzenie systemu via Toll na wszystkie drogi krajowe i wszystkie typy pojazdów ciężarowych. Jak dotąd pismo pozostaje bez odpowiedzi.
     
     
W tym miejscu warto cofnąć się także do historycznych już sporów o polską politykę transportową jakie toczyły się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Lobby autostradowe zapewniało wtedy o budowie nowych dróg jako panaceum na wszelkie trudności kraju. W wyniku jego działań kolejne rządy III RP przygotowywały ułatwiające ich budowę rozwiązania prawne, a na budowę dróg i autostrad przeznaczały wielokrotnie więcej środków niż na kolej i transport zbiorowy..
 
 
Rezultatem tego jest dzisiaj m.in. rozpełzanie się polskich miast i ucieczka ludzi na coraz dalsze przedmieścia, a przede wszystkim wzrost ruchu samochodowego i problem smogu, który przy nie sprzyjających warunkach pogodowych jakie miały miejsce ostatniej zimy, spowodował, że zanieczyszczenie powietrza w wielu polskich miastach pomimo ciągłego pogarszania standardów obowiązujących norm przekroczyło stan alarmowy. Kilkadziesiąt tysięcy przedwczesnych zgonów z tego powodu to tak zwane koszty zewnętrzne transportu, których ani lobby motoryzacyjne, ani kolejne rządy III RP nie chciały przyjąć do wiadomości.

Jednym z punktów dyskusji były wtedy także warunki finansowania budowy i funkcjonowania autostrad. Lobby autostradowe zapewniało, że po ich zbudowaniu wpływy z opłat sprawią, że będą one dochodowe zarówno dla koncesjonariuszy jak i skarbu państwa. Jak widać z powyższych danych i te zapewnienia w odniesieniu do skarbu państwa, a więc kieszeni nas wszystkich, pozostały na papierze. 

Zainteresowanych zachęcamy w tym miejscu do lektury publikacji: 
1. Wydana przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju w 1999 r. „Alternatywna polityka transportowa w Polsce według zasad ekorozwoju”.
2. Olaf Swolkień „Polityka transportowa”.
3. Wiele wartych przypomnienia materiałów znaleźć można także w internetowym archiwum pisma Zielone Brygady.
4. Cytowany tekst A. Kublik
a dostępny: http://wyborcza.pl/7,155287,22029279,wyplaty-z-...
 
 
 
Pomóż nam przenieść Tiry na tory!
 
 
 
 
Z obywatelskimi pozdrowieniami
 
         
 
Rafał Górski 
Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO)
 
Olaf Swolkień 
Wiceprezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO)
 

 

 

 

 Wieści od nas: INSPROwnik nr 7/2017

INSPRO  

INSPROwnik 7/2017
 
 
 
 
Przeczytaj, co u nas nowego:
 
 
 
 
 
 
https:/inspro.org.pl
 
Wysłaliśmy listy do ministerstw ws. udziału organizacji obywatelskich w pracach zespołu ds. nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. 
W pracach powołanego przez Ministra Jerzego Szmita zespołu ds. nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym biorą udział urzędnicy, branżowe organizacje przedsiębiorców oraz samorządy. Ale nikt nie reprezentuje w nich pasażerów. Niezaproszenie organizacji obywatelskich, a tym samym brak możliwości monitorowania prac zespołu (nawet w roli obserwatora) ogranicza dostęp do informacji nt. kierunku prac.
 
 
 
 
 
 
https://chcewiedziec.pl/
 
Uruchomiliśmy właśnie specjalną aplikację, dzięki której możecie przekazać najpopularniejszym sieciom handlowym w Polsce swoją prośbę, aby wprowadziły do swojej oferty żywność wyprodukowaną bez udziału genetycznie zmodyfikowanych organizmów (GMO). Przekazując nasze apele pokażemy sieciom handlowym czego oczekujemy od dostawców oraz po jakie produkty na półkach chcemy sięgać. Wspólnymi siłami dokonamy zmiany!
 
 
 
 
 
 
https://centrumklucz.pl/
 
Działasz w fundacji, stowarzyszeniu lub spółdzielni socjalnej i chcesz nauczyć się profesjonalnego zarządzania podmiotem? Dołącz do Szkoły Menedżerów Społecznych! Przez pół roku weźmiesz udział w 6 bezpłatnych szkoleniach oraz otrzymasz wsparcie doradcze i coachingowe. Dodatkowo - możemy zaprojektować stronę internetową i materiały graficzne dla Twojego podmiotu. Zostań jednym z 12 Menedżerów Społecznych - na Twoje zgłoszenie czekamy do 20 lipca.
 
 
 
 
 
 
 
https://kampanierzy.pl/
 
Kuźnia Kampanierów - edycja 2017, działa pełną parą. Skończyliśmy tygodniowy kurs, na którym uczestnicy spotkali najlepszych trenerów w Polsce i dowiedzieli się m.in. jak skutecznie wykorzystywać wiedzę, by zdobyć władzę (rząd dusz :-)), prowadzić działania rzecznicze, wykorzystywać nowe media, w skrócie - jak wygrywać kampanie! Teraz w całej Polsce toczą się intensywne działania naszych kuźniowych kampanierów - zmieniają świat na lepsze, a my wspieramy ich na każdym etapie - dobrą radą, kontaktami, doświadczeniem i profesjonalnym coachingiem. Jesteście ciekawi, co robią?
 
 
 
 
 
 
https://pasp.pl
 
Ukazała się książka prof. Andrzeja Zybały, członka Rady INSPRO, pt. Polski umysł na rozdrożu. Autor, dokonując analizy polskiej umysłowości, stawia tezę: za szybko działamy, za wolno myślimy. Czym to grozi i jakie są tego konsekwencje dla Polski? Zybała odpowiada jasno: brakiem rozwoju.
 
 
 
 
 
 
 
https://obywateledecyduja.pl/
 
W maju napisaliśmy do Prezydenta Andrzeja Dudy ws. nowelizacji ustawy o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej. Prosiliśmy w nim o spotkanie. Kancelaria Prezydenta ustaliła jego termin na 29 sierpnia 2017 roku. Chcemy tego dnia przekazać ponad 223 tysiące podpisów Obywatelidomagających się zmian w tej ustawie. Jak się dowiedzieliśmy, Prezydent nie planuje się z nami spotkać... Z tego powodu zorganizowaliśmy akcję na Twitterze.
 
 
 
 
 
 
https://tirynatory.pl
 
Razem z Koalicją Klimatyczną oraz Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Mazowiecki wzięliśmy udział wkonsultacjach społecznych komunikatu Komisji Europejskiej "EUROPA W RUCH". Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią opinii przekazanej Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa. 
 
 
 
 
 
 
http://lodzianiedecyduja.pl/
 
Zapraszamy na kolejną debatę w ramach inicjatywy Łodzianie Decydują pt. „Piotrkowska wódką płynąca czy Park Kulturowy?” Na spotkaniu będziemy dyskutować nad kształtem i koncepcją rozwoju najpopularniejszej ulicy w Łodzi. Jaka przyszłość czeka słynną Piotrkowską? Czy jej ożywienie i rozwój musi zbiegać się jednocześnie z uciążliwościami dla jej mieszkańców? Jaki wpływ mają sklepy i lokalne sprzedające alkohol na właściwe funkcjonowanie Parku Kulturowego? Nad tymi problemami pochylimy się w gronie radnych, społeczników i aktywistów, naukowców związanych z urbanistyką oraz mieszkańców. Na debatę zapraszamy już dziś 18 lipca (wtorek) o godzinie 18.30 w naszej siedzibie przy ulicy Pomorskiej 40 w Łodzi (lewa oficyna, parter).
 
 
 
 
 
 
 
INSPRO - od 2004 r. stoimy po stronie Obywateli
 
 
 
 
 
 
 
Fajnie, że jesteście z nami :-) 

Z obywatelskimi pozdrowieniami, 

Zespół INSPRO 
Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) 
ul. Pomorska 40 91-408 Łódź 
www.inspro.org.pl 
tel./fax: 42 630 17 49
 
 
Chcesz z nami zmieniać świat? 
 

 

 

  

PILNE: Chcą nam zamknąć usta!

Dzień dobry,
piszę do Ciebie na gorąco, cały w emocjach! Ale nie mogę przemilczeć tego co się właśnie dzieje... Dotarł dziś do nasprojekt raportu, nad którym od jakiegoś czasu pracowała komisja kontroli budżetowej Parlamentu Europejskiego (PE). Polskę reprezentują w niej europosłowie: Ryszard Czarnecki (PiS), Beata Gosiewska (PiS), Bogusław Liberadzki (SLD) oraz Julia Pitera (PO).

Wszystko wskazuje na to, że PE chce zablokować finansowanie działań organizacji społecznych, które sprzeciwiają się umowom handlowym CETA (EU–Kanada) i TTIP (UE–USA) oraz mówią o niebezpieczeństwach, jakie te umowy ze sobą niosą

W projekcie raportu napisano m.in. „(…) odmawia się jakiegokolwiek finansowania organizacji, które w oczywisty sposób rozpowszechniają nieprawdę i/lub których cele są sprzeczne z fundamentalnymi wartościami UE, demokracji, praw człowieka i/lub celami handlowymi i polityki bezpieczeństwa UE.” 

Przypomnij sobie jak demonstrowaliśmy przeciwko CETA/TTIP. Zobacz spot.

Dlaczego transatlantyckie umowy CETA i TTIP są niebezpieczne? 
Po pierwsze, to zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności. CETA i TTIP mogą doprowadzić do zalania polskich sklepów żywnością GMO, mięsem od zwierząt „faszerowanych” hormonami wzrostu, antybiotykami, mlekiem od krów, którym podaje się hormony mleczności. 
Po drugie, to zagrożenie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolnictwa. Lokalna produkcja nie będzie chroniona przed konkurencją ponadnarodowych korporacji, które są w stanie sprzedawać swoje towary taniej, dzięki masowej produkcji, tańszej energii i znacznie niższym normom środowiskowym. 
Po trzecie, to wprowadzenie sądów arbitrażowych. Pozwolą one korporacjom pozywać rządy za potencjalnie utracone zyski. Kto za to zapłaci? Tak, podatnicy! 
Po czwarte, to zagrożenie dla 100 tys. miejsc pracy w naszym kraju. Na skutek CETA ma zniknąć 200 tys. miejsc pracy w UE. 

Przeczytaj więcej o naszych działaniach STOP CETA, STOP TTIP.

Dziś, bardzo proszę Cię o pomoc, bo dalsze działania INSPRO są zagrożone. Martwię się, że chcą nas uciszyć. Nie pozwólmy im na to. To dzięki wsparciu takich osób jak Ty, tak trudno nas zastraszyć.
Kliknij poniżej i dorzuć się!

 
 
Tak, przekazuję darowiznę, 
aby pomóc bronić moich interesów.
 
 

Nr konta do wpłat darowizn: 32 1060 0076 0000 3210 0024 5117 (Alior Bank) 
Pełna nazwa: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) 
Adres: ul. Pomorska 40 | 91-408 Łódź

 
 
     

Dziękuję! 

Rafał Górski 
Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO)

 
 
 

Pamiętaj o nas przy wypełnianiu PIT-a. 
Skorzystaj z darmowego programu PIT: https://inspro.org.pl/program-pit/ 
lub wpisz w swoje rozliczenie nr KRS 0000191928.

 

Zobacz kto pociąga za sznurki

Ziobro na szczudłach, Prokurator Uległy, Sędzia Podporządkowany i polityczne wyroki. Teatrem ulicznym ostrzegamy polityków przed przyjęciem rządowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i podporządkowaniem sądów politykom. Zobacz i udostępnij znajomym filmik z akcji na Facebooku lub YouTube!

UDOSTĘPNIĘ!

Prokurator Uległy i Sędzia Podporządkowany wystawiali akty oskarżenia i wydawali wyroki na polityków PiS. Za sznurki pociągał Zbigniew Ziobro. Taki scenariusz jest możliwy, jeśli Ministrowi Sprawiedliwości uda się zamienić Krajową Radę Sądownictwa w „Krajową Radę ZIOBROwnictwa”.

Tak wyglądała zaaranżowana przed Sejmem scena. Na wydarzeniu pojawiły się media, które pokazały wiszące nad posłami i posłankami PiS zagrożenie. Ustawa Ziobry łatwo może obrócić się przeciwko nim.

Dziś Sejm debatuje nad dalszym losem ustawy. Wciąż jest szansa, aby powstrzymać oddanie sądów w ręce nieobliczalnych polityków. Udostępniając w mediach społecznościowych to ostrzeżenie, stwórzmy wspólnie siłę obnażającą prawdziwe intencje Ziobry. Obejrzyj, a następnie podziel się ze znajomymi nagraniem z happeningu pod Sejmem na Facebooku lub YouTube.

ZOBACZ I UDOSTĘPNIJ RELACJĘ NA FACEBOOKU!

ZOBACZ I UDOSTĘPNIJ RELACJĘ YOUTUBE!

Dwa tygodnie temu zrzuciliśmy się na bilbordy obnażające hipokryzję PiS w atakowaniu Krajowej Rady Sądownictwa. Akcja odbiła się szerokim echem, także w konserwatywnych mediach [1]. Teraz ponad 250 osób zrzuciło się na wydarzenie pod Sejmem. Takim zaangażowaniem pokazujemy naszą determinację w obronie państwa prawa. Nie było nasze ostatnie zdanie w tej sprawie.

Akcje uliczne to sposób na zainteresowanie do mediów prawami człowieka czy też ujawniania wpływu wielkich korporacji. Przed Marszem Niepodległości w 2015 r., śpiewem pod Pałacem Prezydenckim zaprotestowaliśmy przeciw wspieraniu wydarzeń nacjonalistów [2]. W maju zeszłego roku faszerowane chemikaliami krowy ostrzegały rząd przed przyjęciem umów handlowych TTIP i CETA [3]. W ten sposób skutecznie docieramy do mediów! Ale to nie wystarczy, politycy też muszą dostrzec społeczne oburzenie sprawą. Teraz czas na Ciebie, by zaalarmować znajomych o zamachu na sądy!

UDOSTĘPNIJ RELACJĘ NA FACEBOOKU!

UDOSTĘPNIJ RELACJĘ YOUTUBE!

Pozdrawiam,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Nasza akcja zainteresowała TVP! Rządowa telewizja wtóruje argumentom Ziobry. Przekonuje, że w państwach Unii Europejskiej politycy wpływają na powoływanie sędziów [4]. Tę tezę obala m.in. Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”. Argumentują, że w większości państw europejskich to jednak społeczność sędziowska ma kluczowy wpływ na wybór nowych sędziów. [5]. Udostępnij nagranie z akcji na Facebooku lub YouTube, aby nagłośnić intencje rządu w ograniczaniu niezależności sądów!

[1] Skandaliczna inicjatywa w Warszawie! Wykorzystują słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, by uderzyć w PiS, wPolityce.pl, 21.03.2017; Billboardy z cytatami z braci Kaczyńskich zawisły przy budynku ministerstwa. Ich tematem KR, Wprost, 21.03.2017
[2] Przed Pałacem Prezydenckim odśpiewano „Odę do radości”, RDC, 9.11.2015
[3] akcjademokracja.pl/media_ttip
[4] Reforma sądownictwa w Sejmie, wiadomosci.tvp.pl, 05.04.2017
[5] Minister chce zmieniać sądownictwo, podpiera się przykładami z Europy. Jak jest? Tvn24.pl, 1.02.2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

  

Dzień dobry,

Sympatyku INSPRO, czy słyszałeś już o nowych technikach hodowlanych (NBT) pozwalających otrzymywać zmodyfikowane rośliny i zwierzęta? Korporacje, głównie z USA chcą wykorzystać lukę w prawie i wprowadzić tzw. nowe GMO. Praca wre zarówno w laboratoriach, jak i w agencjach PR. Cel? Zwiększenie zysków dzięki wykorzystaniu ich w przemysłowej produkcji żywności, biomasy i biopaliw. 

Jeśli Komisja Europejska stanie po stronie koncernów, to NBT (nowe techniki hodowlane) nie będą musiały przechodzić przez ocenę ryzyka, a ich produkty nie będą znakowane i monitorowane!

INSPRO obok 19 organizacji obywatelskich z Europy podpisało stanowisko w tej sprawie. Protestujemy przeciwko bezwarunkowemu dopuszczeniu NBT na rynki unijne. Próbujemy przekonać KE o konieczności prawnego uregulowania NBT, a tym samym ochrony interesów konsumentów, rolników i hodowców. 

Czy produkty stworzone dzięki NBT są już na rynku? Od 2014 roku w Stanach Zjednoczonych uprawiany jest rzepak Cibus’ SU Canola, odporny na opryski herbicydami. Od tego roku produkt ten jest w sprzedaży także w Kanadzie. Tak! W tej Kanadzie z którą podpisaliśmy umowę CETA… 

Zagrożenie niepostrzeżenie zbliża się do Europy – znakowanie żywności wolnej od GMO jest potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek przedtem. Dlatego prosimy Cię o wsparcie finansowe kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. 
Pamiętaj o nas przy wypełnianiu PITa za 2016 rok, przekazując 1% swojego podatku INSPRO. 


Pomóż nam oznakować żywność wolną od GMO. Przecież masz prawo wiedzieć co trafia na Twój talerz! 

 
 

Skorzystaj z darmowego programu PIT: https://inspro.org.pl/program-pit/ 
lub wpisz w swoje rozliczenie nr KRS 0000191928

 
 
 

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! 
Zdrowia! 

Rafał Górski 
Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam poniższy link ze strony Greenpeace pt. "Unia Europejska i Kanada podpisują CETA - umowę bez przyszłości":

http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/swiat/Unia-Europejska-i-Kanada-podpisuj-CETA--umow-bez-przyszoci/

"Symboliczny uścisk dłoni i wspólne zdjęcie nie narzucą CETA Europejczykom. Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że CETA przedkłada interes korporacji nad zasady demokracji i dobro publiczne. W najbliższych miesiącach umowa ta prawdopodobnie nie zdoła przejść ratyfikacji w parlamentach państw członkowskich. Do tej pory rząd PiS wbrew protestom tysięcy obywateli, rolników, przedsiębiorców i wielu innych grup społecznych dawał CETA zielone światło. Nadszedł czas, żeby premier Szydło faktycznie stanęła po stronie interesu Polaków i nie dopuściła do przyjęcia przez nasz kraj umowy, co do której sama niejednokrotnie wyrażała wątpliwości – powiedziała Joanna Miś-Skrzypczak, koordynatorka ds. polityki ekologicznej w Greenpeace Polska."

 

Na końcu powyższego artykułu jest link do bardzo ciekawego artykułu p.t. "Mity na temat CETA". Poniżej 2 fragmenty z niego:

"Przekonują: „Wiarygodność UE zależy od podpisania tej umowy”

Wiarygodność UE zależy od wypełniania wobec narodów Europy zobowiązań, zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej, według którego “decyzje [...] są podejmowane tak otwarcie, jak to możliwe i możliwie najbliżej obywateli”. Zasady demokracji, rządy prawa, promocja postępu ekonomicznego i społecznego, zrównoważony rozwój i ochrona środowiska – to wszystko są klucze do wiarygodności UE, stanowiące najlepsze antidotum na eurosceptycyzm, populizm i ekstremizm.

Z traktatu wynika, że postęp ekonomiczny powinien iść ręka w rękę ze społecznym i nie może być oddzielany od ochrony środowiska. W związku z rosnącymi obawami społecznymi wobec polityki handlowej, odbieramy jasny sygnał, że w rzeczywistości wiarygodność UE zależy od odrzucenia CETA.

CETA daje priorytet handlowi, spychając na plan dalszy kwestie natury społecznej, zdrowotnej i środowisko naturalne, a także zagraża rządom prawa w UE. Na jej podstawie firmy międzynarodowe mogą zaskarżyć rządy krajów, jeśli jakieś rozporządzenia prawne są przez nie postrzegane jako zagrożenie dla inwestycji, nawet gdy te rozporządzenia są wprowadzane w interesie publicznym."

 

 **************

"Odrzucenie CETA nie oznacza odrzucenia Kanadyjczyków. To odrzucenie zamachu korporacji na naszą demokrację. W rzeczywistości, europejskie i kanadyjskie organizacje pozarządowe i związki zawodowe występują ramię w ramię przeciwko CETA, przywołując te same wartości, które wspierają demokrację, rządy prawa oraz postęp w obszarze ochrony środowiska. 

 

 

Podpisz petycję STOP TTIP& CETA: Brońmy polskiego rolnictwa i polskiej żywności

 

What is the recipe to win against Monsanto?

We’re gearing up to launch the biggest effort to stop glyphosate that Europe has ever seen. Our opponents? The profit-obsessed corporation Monsanto that thinks it can keep selling its weedkiller that ‘probably causes cancer’ and not face any challenge.

Can you join the part of the WeMove community leading the way and funding this effort before the final phase of the campaign begins? This email is part of our big push to make sure we’re in as strong a position as possible to give it everything we’ve got before the end of 2017.

I’ll donate €2 a week
I’ll donate €3 a week
I’ll donate €5 a week
I’ll donate €10 a week
I’ll surprise you

The campaign to ban glyphosate has been raging for years. [n] But the next six months are the most import_ant. The short 18 month renewal of Monsanto’s glyphosate licence is almost up. [n] Together with our partners from all over Europe we’ve got to ramp up our efforts against the intense lobbying by the chemicals industry. To say the next few months are going to be busy would be an understatement.

Firstly, we’re going to deliver the huge, one-million strong European Citizens’ Initiative (ECI) petition we’ve built together. And if enough of us donate, we can pay someone in Brussels who organises on-the-ground actions of local activists. It will mean we can be nimble and spot opportunities to use our people power to stop Monsanto bending the ear of politicians elected to serve us.

Despite the fact that Monsanto’s weedkiller ‘probably causes cancer’, it brings the company over €2 billion a year. It’s the reason they’re so desperate to renew their licence to sell this dangerous chemical in Europe. [1]

So desperate that one of Monsanto’s bosses suggested they should “ghost-write" the science to ignore potential cancer-causing effects. They wrote: ”we would be keeping the cost down by us doing the writing and they [the scientists] would just edit & sign their names so to speak.” [2]

Our opponents might have deep pockets, but there are millions of us. Together, we’ve built the fastest growing ECI petition in history against Monsanto’s poison glyphosate, supported by a 100+ strong coalition of European organisations. We’re standing up for health. We’re standing up for nature. We’re standing up for sustainable agriculture. Can you donate to make the last few months of the campaign our most impactful yet?

I’ll donate €2 a week
I’ll donate €3 a week
I’ll donate €5 a week
I’ll donate €10 a week
I’ll surprise you


Thanks in advance for joining this special group of campaigners making it possible to unite Europe around banning glyphosate. Now let’s do this!
 

Oliver
Executive Director
WeMove.EU

References:
[1] http://www.keine-gentechnik.de/dossiers/gift-und-gentechnik/glyphosat-roundup-herbizide/fakten-zu-roundup-und-glyphosat/
[2] http://www.npr.org/sections/thesalt/2017/03/15/520250505/emails-reveal-monsantos-tactics-to-defend-glyphosate-against-cancer-fears

 

 

Breaking: Monsanto pays scientists to twist facts 

The report “Buying science” [1] reveals a huge scandal: scientists were hired and paid by Monsanto, Dow and BASF to twist the facts to get a profitable weedkiller approved for the European market. The industry-funded reviews of glyphosate carry fundamental scientific flaws, reaching from deliberate confusion on outcomes to the violation of OECD guidance for the evaluation of animal studies.[2]

What we do know from real science is this: glyphosate is probably carcinogenic. It kills all plants, except those genetically-modified by Monsanto to resist it. It destroys the food chain of bees, butterflies and birds. And to make matters worse, it is everywhere: in our water, soil, blood, and even our urine.[3]

But, we have a chance to stop it. We have to show Monsanto that they might be able to buy some scientists, but they cannot buy the truth. In less than six weeks, nearly 500,000 Europeans have already signed our European Citizens’ Initiative[3] to get glyphosate banned. But we need to grow to over one million Europeans in order to get our demands considered by the EU. Join us - sign the ECI now.

Share on Facebook
 
Share via Twitter
 
Send an email

Last week internal emails from Monsanto were leaked and the contents are shocking: in an email, Monsanto executive William Heydens proposed that the company "ghost-write" one paper and recruit outside scientists to defend glyphosate against cancer claims. He wrote that Monsanto “would keep the cost down by... doing the writing and [the scientists] would just edit and sign their names so to speak." [5][6].

EU regulations specify that carcinogenic substances like glyphosate should be banned for use, but a flawed and fraudulent regulatory procedure has protected it so far. Now, with our partners from all over Europe, we are exposing the truth.

Together, we started our European Citizen’ Initiative to ban glyphosate simultaneously across Europe. We were in London, Brussels, Paris, Madrid, Rome, Berlin and Vienna.[5] Together, we already collected 483,000 signatures from all member states of the EU, and our movement is spreading and getting stronger every day. WeMove is helping lead this fight and we will be there every step of the way.

Share on Facebook
 
Share via Twitter
 
Send an email

It’s obvious: We need to get glyphosate banned. It’s poisonous, it’s probably carcinogenic and it’s incompatible with sustainable agriculture. You are part of the movement. Help make it stronger. Sign and spread the word by forwarding this email to your friends and family.

It’s our future, it’s our health, and it’s our environment. We will take it into our own hands.

Thank you,

Martin (London), Olga (Bologna), Jörg (Lübeck), Mika (Bordeaux), Virginia (Madrid) and the whole WeMove.EU team

References:
[1] Buying Science https://www.global2000.at/gekaufte-wissenschaft

[2] http://www.oecd.org/chemicalsafety/testing/41362977.pdf

[3] Buying Science https://www.global2000.at/gekaufte-wissenschaft

[4] A European Citizens’ Initiative is a special way that ordinary European citizens like us can demand the European Commission investigates whether there should be a change in the law in Europe. It is different to a regular petition because this tool legally obliges the European Commission to consider and investigate our demands as citizens. So it gives us more bargaining power.

[5] http://www.npr.org/sections/thesalt/2017/03/15/520250505/emails-reveal-monsantos-tactics-to-defend-glyphosate-against-cancer-fears

[6] https://usrtk.org/pesticides/mdl-monsanto-glyphosate-cancer-case-key-documents-analysis/

 

 

 

 

 

 

A new season for Europe 

Spring has finally come to Europe, and with it new challenges and fresh opportunities. While our nature was hibernating for the winter months, we at the WeMove community have been busy planting the seeds of change.

Together, we are beginning to write a new story for Europe - one that is about justice, solidarity and equality. Whether we are demanding action from leaders, protesting in Brussels, or sharing our messages of solidarity on social media, when we act together, we have the power to change things.

Everything we do together has been made possible by you, Paweł, and others like you, who refuse to give our Europe away to corporations and technocrats.

 

As we enter a new season in the struggle for a better Europe, let’s take a moment to feel proud and celebrate some of the amazing things we’ve done together in the past weeks.

***

The huge message of warmth

As winter hit hard and left thousands of migrants and refugees stranded in Greece and Serbia unprepared, freezing in horrible conditions, we were there to act - quickly, effectively, in solidarity and with amazing warmth.

In just a few days, over 57,000 people from all across the EU joined our appeal for EU leaders to honour their commitments to relocate and give homes to the refugees on our doorsteps. But we didn’t stop at demanding political action - we focused on what we could do to save real people from the cold. Thanks to the incredible mobilisation of our community, we collected over €73,000, which we passed on to support NGOs and informal groups working on the ground.

The WeMove community helped pay for emergency aid, heaters, and fuel to warm up makeshift tents in mainland Greece, and helped migrants stranded on the streets of Belgrade. We supported volunteers on the Greek islands of Chios and Lesbos in providing hot food, blankets, and sleeping bags to the people Europe has forgotten. We sponsored a fantastic project of providing a mobile washroom for refugees in Serbia.

In this victory of solidarity over divisions, we’ve made our community proud, and we’ve given hope and warmth to people who needed it most. Thank you.

***

Nipping it in the bud

An idea grew like a weed in the European Commission: a plan for a European Multilateral Investment Court (MIC), another name for what we protested against in the TTIP and CETA trade deals. This massive parallel court system would allow big businesses to sue our governments if laws protecting consumers, environment or public health were seen as affecting their expected profits.

But even before the Commission spelled out its proposal, we were there to take part in their open consultation, reacting quickly to nip the idea in the bud. With our partners, and in just 5 days, we gathered more than 300,000 signatures opposing the corporate court, from all across Europe. We organised an action in Brussels on the final day of the consultation, and our voices were heard by the Head of Cabinet of the Commissioner for International Trade.

What now? We go on! We’re not going to wait and see whether our first punch against the MIC was the knock-out; we are ready for action and you can expect a second wave of mobilisations in May. Stay tuned!

***

Shifting power, not profits

We’ve channeled our anger at corporate tax dodging to change the rules of the game, and prevent corporations from shifting their profits to tax havens. The Commission has a plan to make the businesses follow the same set of tax rules, but there’s a problem - countries that help corporations dodge taxes could block it. This is where we come in.

More than 100,000 Europeans have signed our petition to stop profit-shifting, and our demands are now reaching key EU governments who can make a difference. Just a couple of weeks ago, our voices echoed in the corridors of the German Finance Ministry, where we asked Germany to take on a leading role in the fight against profit-shifting - and we know we were heard.

The banner says: Stop the tax dodging of the multinationals. Listen to 102 042 Europeans

We’ll soon be meeting with the Irish Finance Ministry and use the power of our community to demand that Ireland doesn’t block the European Commission’s proposal. And that’s not the end: we’re after many other key players, like Malta and the Netherlands. Our European community’s unique strength is the ability to take action anywhere in Europe where we are needed - be it Berlin, Dublin, Paris or Warsaw. Watch out for updates!

***

Paweł, together, you, I, and a community of already more than 610,000 other progressive Europeans are building a real European movement for change.

We’ve done so much in just a few weeks: we stood up to powerful corporations and called them on their sketchy tax practices which channel funds away from our public healthcare, education and nature protection. We were not afraid to speak up for those who needed their voices heard: refugees and migrants suffering the harsh winter weather in makeshift camps.

Paweł, by taking action and sharing our common messages you have given the WeMove community power - but to be able to run effective campaigns and remain independent, we need your financial support. With your help we will be able to find innovative ways of influencing decision-makers, get more visibility in the media for our demands, and organise simultaneous actions in cities across Europe. Will you consider donating just a few euros a week and help the WeMove community become unstoppable in our fight for a better Europe?

Thank you,
Martin (London/Berlin), Joerg (Lübeck), Olga (Bologna), Julia (Warsaw), Virginia (Madrid), and the rest of us at WeMove.EU

P.S. None of our key campaigns would have been possible without our dedicated, experienced and bold partners from the civil society. In the past months we worked with Friends of the Earth, Seattle to Brussels Network, Campact and many others. A great thank you!

 

 

 

 

 

 

 

Rządzący chwytają się manipulacji, by podważyć nasze prawo do wolnego od politycznych nacisków sądu. Wspólnymi siłami daliśmy odpór w postaci billboardów, ujawniających hipokryzję polityków PiS. Teraz czas, aby ich ostrzec, że tymi zmianami mogą zagrozić zarówno nam, jak i samym sobie.

NAPISZ E-MAIL!

 

Sejm zaczął prace nad ustawą zmieniająca ustrój państwa i oddająca władzę nad sądami politykom. Po sparaliżowaniu Trybunału Konstytucyjnego [1], na celowniku rządu znalazła się Krajowa Rada Sądownictwa (KRS). Minister Sprawiedliwości chce ją sparaliżować i poddać woli sejmowej większości. Jeśli ustawa przejdzie, wyroki będą pisać politycy, a nie niezależni sędziowie.

Rządzący chwytają się wielu nadużyć i manipulacji, atakując sądy i KRS [2]. Kiedyś zarówno Lech jak i Jarosław Kaczyńscy byli zwolennikami trójpodziału władzy, powstania Krajowej Rady Sądownictwa, a także udziału sędziów w kształtowaniu jej składu [3]. Teraz prezes PiS atakuje sędziów i sądy. Instytucję, którą sam popierał i w której zasiadał jego brat, nazywa „postkomunistyczną” [4].

Wspólnymi siłami daliśmy odpór w postaci bilbordów, które zawisły w centrum Warszawy, pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Kancelarią Premiera. Czarno na białym ujawniamy hipokryzję PiS i zaprzeczenie wartościom, o które bracia Kaczyński kiedyś walczyli przy Okrągłym Stole.

Musimy pilnie pokazać politykom i zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości zagrożenia dla naszych i ich praw. Propozycja Zbigniewa Ziobry dziś trafi do posłów. Już teraz jako Prokurator Generalny skupia on w swoich rękach ogromną władzę. Pewnego dnia może zostać wykorzystana również przeciwko politycznej konkurencji w obozie władzy. Niech twój e-mail do posłów PiS będzie przestrogą. Gdy zaleją ich setki podobnych wiadomości, zapali się im ostrzegawcza lampka.

NAPISZ E-MAIL DO POSŁÓW PIS!

Już ponad 10 tys. osób podpisało się pod apelem przeciwko niszczeniu instytucji stojących na straży naszych praw. W poniedziałek słowa poparcia i solidarności z sędziami wraz z podpisami pod apelem przekazaliśmy uczestnikom nadzwyczajnego Zebrania Sędziów w Warszawie. Nasze wspólne zaangażowanie spotkało się z niezwykle życzliwym przyjęciem.

To nie pierwszy raz, gdy sięgamy po reklamę zewnętrzną, aby walczyć o sprawy ważne dla społeczności Akcji Demokracji. W zeszłym roku bilbordy, pokazujące problem smogu w Zakopanem, zmusiły miejscowe władze do działania. W sierpniu w ten sam sposób naciskaliśmy na władze PO, by zajęły jasne stanowisko wobec zamachu na prawa kobiet. Same reklamy jednak nie wystarczą. Politycy muszą otrzymać od nas bezpośredni sygnał, że proponowane zmiany w sądownictwie zagrażają nam, a w przyszłości mogą zagrozić im samym.

KLIKNIJ I NAPISZ E-MAIL DO POSŁÓW PIS!

Pozdrawiam,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Sfinansowanie bilbordów możliwe było dzięki wpłatom ponad 800 osób. Wszystkim należą się brawa za udział w tym działaniu! Dzięki temu udało nam się dotrzeć z naszym przekazem do mediów [5]. Teraz czas, aby bezpośrednio poinformować posłów PiS przed zagrożeniem, jakie niesie za sobą ustawa forsowana przez Zbigniewa Ziobrę! Kliknij, aby napisać do nich e-mail w tej sprawie!

 

[1] W Trybunale Konstytucyjnym zasiadają osoby wybrane bezprawnie na miejsca już obsadzone. Rodzi to poważne wątpliwości co do tego, czy wyroki wydane z udziałem tych osób będą wiążące. Ponadto prezeska została wybrana na stanowisko niezgodnie z procedurą.
[2] Odpowiedź rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa na zarzuty przedstawiane przez rządzących polityków, krs.gov.pl/pl/rzecznik-prasowy/komunikaty
[3] Wypowiedź Lecha Kaczyńskiego na temat KRS: List Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z okazji XX-lecia Krajowej Rady Sądownictwa, Krajowa Rada Sądownictwa, kwartalnik, Nr 2 (7), czerwiec 2010; Kaczyński oskarża Krajową Radę Sądownictwa. O niezależność, o którą sam walczył przy Okrągłym Stole, Oko.press, 18.03.2017
[4] Tusk jest kandydatem niemieckim, gpcodziennie.pl, 08.03.2017
[5] Akcja Demokracja: W ramach protestu billboardy z cytatami z Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego o KRS, GazetaPrawna.pl, 21.03.2017; Lech kontra Jarosław. Billboardy z cytatami braci Kaczyńskich o KRS, polsatnews.pl, 22.03.2017; Tego Jarosław Kaczyński się nie spodziewał. Organizacja pozarządowa kłuje go w oczy plakatem ze słowami brata, NaTemat.pl, 22.03.2017; KRS to "instytucja postkomunistyczna"? Na billboardach przypomnieli Kaczyńskiemu słowa jego brata, wyborcza.pl, 22.03.2017; Billboardy z cytatami z braci Kaczyńskich zawisły przy budynku ministerstwa. Ich tematem KRS, Wprost, 21.03.2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Mimo licznych protestów, już pod koniec lipca wejdzie w życie prawo, które ograniczy dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Teraz czas na decyzję, co dalej robimy. Przyglądamy się aptekom, czy przeznaczamy energię na inne tematy, np. ten dotyczący aborcji.  

Antykoncepcja awaryjna

Stało się. Prezydent Duda podpisał ustawę, która obejmie antykoncepcję awaryjną obowiązkiem recept. Napiszę wprost: jestem zła i jest to fatalna wiadomość dla kobiet i ich bliskich.

Przez ostatnie miesiące zrobiliśmy w tej sprawie wiele. Pisaliśmy e-maile i tweetowaliśmy do Prezydenta z prośbą żeby jej nie podpisywał. Wcześniej wspólnie wysłaliśmy prawie 40 tysięcy e-maili do posłów i posłanek PiSu zasiadających w Komisji Zdrowia.

Podpisy pod apelem doręczaliśmy dwukrotnie: do Komisji Zdrowia, a następnie do Marszałka Sejmu, ze szczególnym prezentem – wielką pluszową pigułką. Dzięki temu skutecznie zainteresowaliśmy media tematem. Nagłaśnialiśmy kłamstwa ministra Radziwiłła. Nie zatrzymało to, niestety, ustawy.

Nie poddajemy się. Przegrane nas wzmacniają. Czas zastanowić się, co dalej. Czy powinniśmy zająć się kwestią aptek, które nie przestrzegają prawa i nie realizują recept na antykoncepcję? A może przeznaczyć całą naszą energię na walkę z zapowiadanymi na jesień kolejnymi próbami zaostrzenia prawa antyaborcyjnego? Przeciwnicy praw kobiet zapowiedzieli rozpoczęcie zbiórki podpisów pod nowym projektem po wakacjach.

Twoje zdanie ma tu znaczenie! Chcemy zajmować się sprawami, które poruszają osoby związane z Akcją. Wypełnienie ankiety zajmie Ci mniej niż 2 minuty. Masz czas do soboty - wtedy zespół Akcji będzie analizował wyniki.

23 lipca ustawa, którą podpisał Prezydent, wchodzi w życie. Antykoncepcja awaryjna nie będzie dostępna od ręki. Do tego dnia masz czas, żeby nabyć bez recepty tabletkę „dzień po” w aptekach, które je sprzedają. Na grupach Dziewuchy Dziewuchom kobiety wymieniają się informacjami o tym, gdzie to jest możliwe. Niektóre apteki celowo nie sprowadzają tabletek.

W Akcji często pytamy aktywistów i aktywistki o zdanie. Wierzymy, że razem jesteśmy sprawniejsi i bardziej skuteczni. Jakiś czas temu pytałam Cię o to, czy jesteś za liberalizacją prawa antyaborcyjnego. Ponad 80% osób z Akcji zdecydowało, że jak będzie szansa, to powinniśmy wspólnie zawalczyć o lepszy dostęp do aborcji. Dzisiaj takiej możliwości nie ma, ale jak tylko się pojawi, to będziemy działać.

Cały czas stawiamy czoła również wielu innym wyzwaniom, takim jak np. obrona trójpodziału władzy w Polsce. W zeszłym tygodniu kilka tysięcy osób wypowiedziało się w sprawie kolejnych kroków w walce o niezależność sądownictwa w Polsce. Teraz zespół Akcji przygotowuje specjalny komunikat dla posłów i posłanek PiSu, który zobaczą w mediach społecznościowych.

Teraz czas na decyzję o działaniach w sprawie antykoncepcji. Czy powinniśmy dalej się nią zajmować, czy raczej skupić na prawie antyaborcyjnym?

Z pozdrowieniami

Weronika Paszewska z zespołu Akcji Demokracji

PS Marta z Włocławka tak pisała do członków i członkiń Komisji Zdrowia: „Nie bójcie się, Państwo, kobiet, nie bójcie się obrony naszych praw, nie bójcie się awaryjnej antykoncepcji. Dajcie nam działać zgodnie z naszymi, a nie waszymi, sumieniami.” Siłą Akcji Demokracji jesteś Ty i tysiące innych osób. Liczy się Twoje zdanie. Podejmijmy dzisiaj wspólnie decyzję, co dalej powinniśmy robić w sprawie antykoncepcji. Kliknij, żeby wypełnić ankietę.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Słuchamy Polaków w ważnych sprawach – zapewniała Premier Szydło. Chcemy przypomnieć te słowa na plakatach w centrum Warszawy. Bo referendum może trafić znów do sejmowej „zamrażarki”! Dorzucisz się do nich? Jeśli tak, wpłać przed piątkiem, byśmy zdążyli z zamówieniem powierzchni reklamowej przed kolejnym posiedzeniem Sejmu.

Złotówka na plakat, by wybrzmiał głos miliona

Wniosek w sprawie referendum szkolnego trafił do sejmowej komisji. Chcemy, by jak najszybciej przygotowała ona uchwałę, która doprowadzi do rozpisania referendum przed początkiem nowego roku szkolnego. Wszystko jest jednak w rękach dominującego w komisji PiS-u. 

Partia rządząca może odwlekać decyzję, aż posłanki i posłowie rozjadą się na wakacje. Wtedy reforma, nie zatrzymana, wejdzie w życie we wrześniu. W takiej sytuacji rozpisanie referendum będzie mieć dużo mniejszy sens. Dlatego musimy doprowadzić do przygotowania przez komisję uchwały i jej przyjęcia już na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu.

Prezydent Duda i Premier Szydło wielokrotnie zapowiadali, że będą szanować głos rodziców i nauczycieli ws. zmian w edukacji. Przypomnimy im o tym, publikując na kilku plakatach na przystankach autobusowych te wypowiedzi. Wykręcenie się z tych słów w trakcie posiedzenia Sejmu, gdy nasze reklamy będą widoczne dla dziesiątek tysięcy osób, może być dla nich zbyt trudne. Okaże się, że lepiej już będzie rozpisać referendum.

„Jeżeli będzie taka potrzeba, będą takie oczekiwania, to zapytamy Polaków, czy chcą takich zmian” - zapewniała Beata Szydło w rozmowie o reformie edukacji dwa lata temu. Dorzuć się do plakatów, które przypomną te słowa posłom i posłankom PiS-u. Jeśli Twoja wpłata dotrze do nas do piątku, zdążymy zamówić nośniki na przyszły tydzień, kiedy odbywa się – decydujące w tej sprawie - posiedzenie Sejmu.

DORZUCAM SIĘ

Akcja Demokracja jest ruchem, który łączy ludzi zaangażowanych, by wzmocnić ich głos. To, co trudne do osiągnięcia dla jednej osoby, staje się możliwe dla setek czy tysięcy osób. Podpisanie apelu to pierwszy krok, nie zawsze wystarczający do osiągnięcia celu kampanii. Czy chodzi o zrzucenie się na plakaty w obronie apolityczności sądów, napisanie listu do urzędu ws. smogu, czy udział w proteście przeciw odkrywce – wpływ jest większy dzięki wspólnemu działaniu. Dzięki, że jesteśmy razem! 

Pod wnioskiem o referendum podpisało się blisko milion osób. Ich żądanie powinno zostać pilnie rozpatrzone. PiS nie ma mocnych podstaw, by je odrzucić, więc gra na zwłokę. Utrudnijmy mu to! Twoja wpłata pozwoli nam zamówić plakaty, dzięki czemu słowa Dudy o tym, że „zmiany w systemie oświaty winny być wprowadzane z poszanowaniem środowisk związanych ze szkołą, nauczycieli i specjalistów, a także rodziców” pojawią się w przestrzeni publicznej. Zadbamy, by media poniosły szerzej ten przekaz, a PiS nie miał innego wyjścia niż referendum rozpisać. Kliknij, by dorzucić się do plakatów.

Z pozdrowieniami,
Maria Świetlik z Akcji Demokracji 

PS W wyniku reformy już straciło pracę blisko 10 tys. nauczycielek i nauczycieli, a kolejnym 22 tys. przycięto etaty [1]. A przecież Minister Edukacji zapewniała wielokrotnie, że żadnych redukcji zatrudnienia nie będzie! Czas rozliczyć PiS z takich „obietnic”. Dorzuć się do plakatów, które przypomną, co Prezydent i Premier mówili na temat referendum. Nie dopuśćmy do tego, że referendum znów trafi do sejmowej „zamrażarki”, aż będzie na nie za późno. Kliknij, by przejść na stronę płatności.

[1] 30 tys. ofiar reformy edukacji. Już prawie 9 tysięcy nauczycieli traci pracę, a 22 tys. część etatu, OKO.press, 14.06.2017 r.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 

 

Mamy powód do zadowolenia. Wniosek o referendum w końcu trafił pod obrady Sejmu. Teraz musimy zwiększyć nacisk, by sprawa nie ugrzęzła w komisji. Kiedyś Prezydent Duda i Premier Szydło zapewniali, że będą słuchać głosu rodziców i nauczycieli ws. reformy. Udostępnij stronę, która o tym przypomina, by zwiększyć nacisk.

www.kiedyreferendum.pl

Dziś Sejm rozpoczął w końcu prace nad wnioskiem o referendum szkolne. Cieszymy się, bo czekaliśmy na ten moment dwa miesiące. Wnioskiem ma teraz zająć się Komisja Ustawodawcza. Jeśli nie będzie się ociągać, to termin referendum zostanie wyznaczony już na następnym posiedzeniu, a głos społeczeństwa może wybrzmieć jeszcze przed 1 września. 

Jest tylko jeden szkopuł – decyzja o tempie prac należy w tym momencie do prezydium Komisji, a w nim zasiada prawie sam… PiS (ma trzy z czterech miejsc). Jeśli będzie grał na zwłokę, sprawa spadnie na drugą połowę lipca lub na jesień. Szanse na zatrzymanie reformy, zanim wejdzie w życie, spadną. Dlatego musimy zwiększyć nacisk i sprawić, by więcej osób dowiedziało się o unikach PiS-u.

„Zmiany w systemie oświaty winny być wprowadzane z poszanowaniem środowisk związanych ze szkołą, nauczycieli i specjalistów, a także rodziców”. Czy zgadniesz, kto to powiedział? Sam Prezydent Andrzej Duda, niecałe dwa lata temu. Przygotowaliśmy zabawną stronę, która przypomina, co Prezydent i Premier Szydło mówili ws. referendum oświatowego. Udostępnij ją swoim znajomymi, by zwiększyć nacisk.

Wiemy, że opinie na temat obecnego systemu edukacji nie są dobre. I wcale nie jesteśmy przeciwni reformowaniu szkolnictwa. Wręcz przeciwnie. Tylko że propozycja PiS zdaniem nauczycieli i specjalistów, a także rodziców, raczej popsuje, niż cokolwiek naprawi. A my, podobnie jak Prezydent, uważamy, że takie zmiany powinny być wprowadzane z poszanowaniem ich opinii. Dlatego wspieramy tych, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum.

Odnieśliśmy połowę sukcesu, bo wniosek w końcu został Sejmowi przedstawiony. Teraz Komisja jak najszybciej powinna przygotować uchwałę i wyznaczyć termin samego referendum, zanim reforma wejdzie w życie. Jeśli PiS chce zachować się zgodnie z tym, co sam twierdził, to nie ma innego wyjścia, jak referendum rozpisać. Udostępnij naszą stronę znajomym, by zwiększyć nacisk w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Maria Świetlik z Akcji Demokracji

PS Wypominanie PiS ich własnych poglądów sprzed lat już raz pomogło nam przyciągnąć uwagę mediów i wywołać niepokój w szeregach tej partii. Ponad 1,400 aktywistek i aktywistów Akcji zrzuciło się wiosną na billboardy, które przypomniały pozytywne słowa Lecha Kaczyńskiego na temat (atakowanej przez PiS) Krajowej Rady Sądownictwa oraz to, że sam w niej zasiadał. Trudniej było PiS twierdzić, że jest to „komunistyczny przeżytek”. Powtórzmy to teraz w sprawie referendum. Udostępnij naszą stronę z cytatami z Prezydenta i Premier!

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

Komentarze   

0 #1 http://nakamenos.ph 2017-07-23 14:54
Hey there! I simply wish to give you a big
thumbs up for the great info you've got right here on this post.
I will be coming back to your website for more soon.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież