EUROBASKET 2022 Z UDZIAŁEM POLSKI - Polska w  ćwierćfinale!

2 września 2022 roku Polska zaczyna udział w mistrzostwach Europy w koszykówce mężczyzn! Wszystkie mecze grupowe gramy w Pradze - na początek 2 września o 17:30 z Czechami (jedni z gospodarzy), potem 3 września o 14:00 z Finlandią, 5 września o 14:00 z Izraelem, 6 września o 14:00 z Holandią, a 8 września o 21:30 z Serbią. Z grupy wyjdą 4 najlepsze reprezentacje.

Transmisje z imprezy m.in na TVP Sport i na sport.tvp.pl

Strona facebookowa reprezentacji to KOSZ KADRA | Facebook

Nasza reprezentacja zagra po raz 29-ty w czempionacie Starego Kontynentu. W latach 60-tych XXI wieku zdobyliśmy 3 medale - w tym srebro w 1963 roku.

Po raz piąty z rzędu w mistrzostwach wystąpią 24 reprezentacje. W składzie reprezentacji jest dwóch graczy Trefla Sopot (pięciokrotnych mistrzów Polski) - Michał Kolenda i Jarosław Zyskowski.

Trzymajmy kciuki za naszą drużynę!!

W niedzielę, 11 września 2022 roku, nasza reprezentacja wygrywa mecz 1/8 finału z Ukrainą 94:86 i pierwszy raz od 25 lat melduje się w ćwierćfinale EuroBasketu! w pierwszej połowie czasami czasem na prowadzeniu była Polska, a czasami Ukraina. Pierwszą kwartę wygraliśmy trzema punktami. Lecz do przerwy to Ukraińcy byli na 3-punktowym prowadzeniu.

Nasz kapitan, Mateusz Ponitka, po jakimś czasie wstrzelił się do kosza i w najważniejszych momentach można było na niego liczyć! Olek Balcerowski (który zrobił ogromny postęp w ostatnim czasie) grał bardzo dobrze (m.in. trafiał za 3). Inny nasz lider - A.J. Slaughter brał na siebie ciężar zdobywania punktów. W końcówce trafił dwa bardzo ważne rzuty wolne, które dały nam dość bezpieczną przewagę.

Po meczu cieszyli się bardzo zawodnicy, a także trenerzy i kibice, którzy bardzo pomagali Polakom przez cały mecz:))

W środę 14 września o 20:30 w TVP Sport mecz Polska - Słowienia - o wejście do półfinału Eurobasketu! Transmisja też m.in. w http://tvpsport.pl/

Polska w meczu 1/4 finału ze Słowenią dominowała w pierwszej połowie, budując sporą przewagę. Po przerwie do głosu doszli Słoweńcy, ale to nasza reprezentacja wygrała ten mecz i awansowała do półfinału! Graliśmy tam z Francją, która wygrała z nami pewnie. Natomiast mecz z Niemcami o brąz był bardziej wyrównany, ale to rywale cieszyli się z wiktorii.

Polska jest jednym z organizatorów następnego Eurobasketu w 2025 roku, więc trzymajmy kciuki za jak najlepszy wynik naszych reprezentantów, gdyż udział mamy na 100% zapewniony!