DINOZAURY

Kiedyś naszą piękną planetę zamieszkiwały dinozaury. Było ich wiele rodzajów - latające pterodaktyle, pływające z wodach plezjozaury czy też ogromne diplodoki. 

 

 

diplodoki były największymi dinozaurami - długość ich ciała dochodziła do 27 metrów

 

Były w tamtych czasach dinozaury, które nazywały się tabrozaurami - "tabrozaurus" znaczy "zatrważająca jaszczurka". Chyba najbardziej znanymi dinozaurami były tyranozaury - za sprawą filmu "Jurassic  Park".

Istnieje teoria, że Nessie, czyli "potwór z Loch Ness" to plezjozaur, który osiadł na dnie tego jeziora pod koniec epoki lodowcowej. Moim zdaniem jest to prawda. "Nessie" żyje w tym jeziorze, składa jaja, a potem rodzą się z nich "dzieci", potem one dorastają i składają swoje jaja.

Uważam, że jest to związane z reinkarnacją - zarówno jeśli chodzi o dinozaury jak i ludzi, związanych z nimi. Wnętrza (dusze i umysły), które były z sobą w poprzednim życiu, są związane także w następnych. O Nessie opowiada piękny film "Koń wodny - Legenda "głębin".

 

 

Film "Koń wodny - Legenda "głębin" jest oparty na faktach

 

Ankulozaury i nodozaury były najlepiej opancerzonymi  dinozaurami swoich czasów. Z ptaków wiemy, że żyły pterodaktyle i archeopteryksy. 

Do tego, czym żywiły się dinozaury można dojść , analizując ich zęby. Niektóre były mięsożerne, inne roślinożerne, a inne wszystkożerne (czyli, takie jak człowiek).

Istnieje teoria, że dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu, gdy w Ziemię uderzyła asteroida.


You have no rights to post comments