PUŁAPKA "RELIGII NEW AGE"

Moim  zdaniem 21 grudnia 2024 roku czeka nas wejście w "Nową Erę" - Erę Wodnika z Ery Ryb. W sklepach jest dostępna tzw. literatura NewAge'owa. Mogą to być książki czy czasopisma. Jedną z osób, które chyba bardzo mocno "weszły" w filozofię związaną z "Nową Erą" jest Louise L. Hay. Jej przesłanie streszcza się w zdaniu "Jeśli jesteś w stanie uruchomić siły swojego umysłu, jesteś w stanie wyleczyć się z niemal każdej choroby". 

Louise prowadzi ośrodek terapeutyczny, pomagając różnym ludziom. Uznana za nieuleczalnie chorą na raka, zdołała WYLECZYĆ SIĘ SAMA! Propaguje filozofię, aby KOCHAĆ SIEBIE BEZGRANICZNIE NIEZALEŻNIE OD CZEGOKOLWIEK. Uważa, że niezależnie od tego, jaki jest problem zdrowotny, to podstawowym problemem jest "niekochanie siebie", a gdy uda się NAPRAWDĘ POKOCHAĆ SIEBIE, można wyleczyć się z chorób oraz doprowadzić do tego, że w Twoim życiu wydarzają się cuda bez większego wysiłku Twojej strony.

I być może to "NAPRAWDĘ DZIAŁA". Tylko gdzie jest haczyk, JEŚLI jest? Według mnie z tą "filozofią" jest związana OGROMNA PUŁAPKA. Jest ona związana z tym, że dana osoba KOCHA TYLKO SIEBIE. A to, moim zdaniem, W OGÓLE NIE JEST DOBRA DROGA.

 

 

Uważam, że powinno SIĘ KOCHAĆ WSZYSTKO, CO ŻYJE OCZYWIŚCIE ŁĄCZNIE Z SOBĄ. Może być tak, że ktoś BĘDZIE KOCHAŁ SIEBIE, BĘDZIE BARDZO ZDROWY I W JEGO ŻYCIU BĘDĄ DZIAĆ SIĘ CUDA pomimo niewielkiego wysiłku ze strony tej osoby. Ale tu może być OGROMNA PUŁAPKA, bo dana osoba NAPRAWDĘ BYĆ MOŻE będzie kochała TYLKO SIEBIE, a innych Ludzi i inne Istoty w ogóle lub w niewielkim stopniu.

A tak postawa może być, moim zdaniem, związana ze zbieraniem "złej karmy", która może przyczyniać się do przeżywania jakichś problemów w przyszłości. BYĆ MOŻE będzie tak, że danej osobie będzie WYDAWAŁO SIĘ, że KOCHA INNYCH LUDZI I INNE ISTOTY, ale NAPRAWDĘ BĘDZIE INACZEJ. I to jest, według mnie, PUŁAPKA "RELIGII NEW AGE", w którą można WPAŚĆ.

 


You have no rights to post comments